Nauka, sport i wspomnienia - tak zaczynamy tydzień

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 11:20
Zapraszamy do rozpoczęcia przedświątecznego tygodnia z Czwórką. W poniedziałek - w związku ze zbliżającą się 10. rocznicą - wspominaliśmy ofiary katastrofy smoleńskiej, zajrzymy także do szkolnych podręczników i na sportowe stadiony.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: YURII MASLAK/Shutterstock.com

słuchawki książki 1200.jpg
Matury 2020. Zrób sobie powtórkę z Czwórką >>>

W audycji porannej "Pierwsze słyszę" o godz. 8.41 przez cały tydzień będziemy przypominać sylwetki ofiar katastrofy smoleńskiej. W każdym odcinku sięgniemy do bogatych archiwów Polskiego Radia i rozmów, które przeprowadzili dziennikarze Czwórki. W poniedziałek wspominaliśmy młodość Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a o jego codziennym życiu opowiedzieli sąsiedzi z warszawskiego Powiśla.  

Maturzystom polecamy "Powtórkę z polskiego" w "Stacji Nauka" po godz. 12.00. Tym razem podpowiemy, jak najlepiej przygotować się do rozprawki, jak zbierać do niej pomysły, jak zacząć ją pisać. Wraz z dr hab. Magdaleną Trysińską z Instytutu Polonistyki Stosowanej UW​ przyjrzymy się najczęściej popełnianym błędom na egzaminie maturalnym. 

ZOBACZ TAKŻE Zostań w domu z Czwórką - koncerty, podcasty, nauka >>>

Fanów piłki nożnej Mateusz Fusiarz zaprasza na spotkanie w audycji "Krótka piłka" o godz. 21.30 z autorami projektu Soccer Trip 365, którzy piszą o sobie: "Często podróżujemy po Polsce i odwiedzamy stare stadiony z historią jak np. Stadion im. Edmunda Szyca w Poznaniu. Przypominamy też zapomnianych Mistrzów Polski, odwiedzając Garbarnię z Krakowa, Wartę z Poznania czy Szombierki i Polonię z Bytomia". 

O godz.  15.45  jak co dzień, zapraszamy do posłuchania kolejnego odcinka radiopowieści "Lalka" Bolesława Prusa w znakomitej obsadzie. Występują m.in. Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Kolberger i Ignacy Gogolewski. POSŁUCHAJ POPRZEDNICH ODCINKÓW >>>

***

mat. pras./kd