Polskie Radio
Section05
matura

Zmiany na maturach 2021. Dyrektor CKE: taryfa ulgowa nie zwalnia z obowiązku

- Istotne zmiany polegają na rezygnacji z części ustnej na egzaminie maturalnym, co miało również miejsce w 2020 roku, oraz rezygnacji z konieczności przystąpienia do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nie jest to rezygnacja z części rozszerzonej w ogóle  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.
Zobacz więcej na temat:  matura egzamin ósmoklasisty egzaminy maturalne szkoła edukacja

Zmiany w maturach i egzaminach ósmoklasisty. Zobacz, co zakłada rozporządzenie MEiN

Zniesienie obowiązku przystąpienia do maturalnego egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu - między innymi takie zmiany w rozporządzeniu dotyczącym egzaminów zewnętrznych wprowadza resort edukacji. W 2021, w związku z pandemią COVID-19, inne będą także wymagania stawiane uczniom, zmieni się m.in. zakres wiedzy oczekiwanej na matematyce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki matura społeczeństwo edukacja egzaminy maturalne matematyka

Zmiana wymagań na maturze i egzaminie ósmoklasisty? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Zmiana wymagań na maturze i na egzaminie ósmoklasisty będzie jednorazowa i dotyczyć będzie tylko egzaminów w 2021 r. - poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Podał, że dotyczyć będzie wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, oraz że podstawa programowa pozostaje bez zmian.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek matura egzamin ósmoklasisty nauczyciel Koronawirus w Polsce pandemia

Przemysław Czarnek: szczegółowe informacje o maturze i egzaminie ósmoklasisty podamy do grudnia

- Pracujemy nad zmniejszeniem zakresu wiedzy potrzebnej do zdania matury i egzaminu ósmoklasisty, do grudnia poinformujemy o konkretach - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że egzaminy muszą być adekwatne do wiedzy, którą uczniowie mogą zdobyć w szkołach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek społeczeństwo edukacja matura egzamin ósmoklasisty