Polskie Radio
Section05
matura

TYLKO U NAS Matura z WOS-u 2020. Dr hab. Tomasz Słomka: poziom rozszerzony znacznie trudniejszy niż w poprzednich latach

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze CKE z wiedzy o społeczeństwie. Jak mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tomasz Słomka, doktor habilitowany nauk społecznych z Uniwersytetu Warszawskiego, poziom matury rozszerzonej był bardzo trudny. - Wymagał nie tylko czystej wiedzy, ale również zdolności analitycznego myślenia - mówi Słomka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA matura społeczeństwo edukacja

TYLKO U NAS Przecieki z języka angielskiego? Szef CKE dementuje: nie było takiego tematu

Radio Zet informowało rano, że "wśród maturalnych tematów, które w ostatnich godzinach zyskały popularność w Google Trends, są »ochrona środowiska - angielski« i »list«". - Nie ma nic takiego na maturze, co byłoby związane z ochroną środowiska. To jest nieuprawnione wnioskowanie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA matura edukacja

Matura 2020. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym [ARKUSZE]

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich abiturientów.  - Wszędzie egzamin rozpoczął się o czasie i zakończył o czasie - powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Od godz. 14.00 abiturienci mierzą się z zadaniami z języka łacińskiego i kultury antycznej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Matura 2020 społeczeństwo matematyka edukacja matura