Wrona - wokalistka, która wygrała "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 14:16
Wrona zwyciężyła w 5. odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Dzięki wygranej wydała debiutancki album "Sen o smaku lukrecji", nagrała teledysk do singla "Double tap" i wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz zagrała koncert na żywo w Czwórce.
Wrona w Czwórce
Wrona w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

wrona będzie głośno Anna Powałowska.jpg
Wrona. Pod jej muzyką kryje się Batman i inne zajawki

"Sen o smaku lukrecji" - to tytuł debiutanckiego albumu Weroniki "Wrony" Jasiówki. Krążek wydany nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazał się na początku listopada. Wrona to wokalistka, perkusistka i autorka tekstów, która jest także producentem muzycznym. Występuje w formie solo actu, wykonuje muzykę electro/alternative/pop i jest współzałożycielką rockowego girls bandu Brain’s All Gone, z którym zagrała ponad 200 koncertów w kraju i za granicą. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku, a swoją debiutancką płytę artystka zadedykowała sobie. 

ZOBACZ TAKŻE Wrona laureatką konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!" >>>

wrona koncert galeria bartosz bajerski 1200.jpg
Wrona zagrała w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

- Naprawdę przez długi czas nie wierzyłam, że mogę występować poza zespołem i że mam w sobie tą kolorową, szaloną i ekspresyjną Wronę. Ten materiał wyprodukowany i napisany przeze mnie jest na tyle mi bliski, że jestem naprawdę dumna z tej płyty - mówiła w rozmowie z Damianem Sikorskim, tuż po koncercie w studiu Czwórki, który odbył się w dniu premiery albumu. - Miałam taki moment: gdy szłam korytarzem tuż przed koncertem, poczułam się, jakbym miała znowu 9 czy 10 lat. Wtedy sobie fantazjowałam w głowie, jak to będzie: wydam solową płytę. Ten dzień jest na pewno spełnieniem moich największych marzeń - mówiła w Czwórce.

Sprawdź:

wrona sesja 1200.jpg
Wrona przed premierą: "Double Tap" to część mnie

Zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" w ramach nagrody nagrała także teledysk do singla z debiutanckiego albumu. Wybór padł na kawałek "Double tap". Cały klip jest utrzymany w gamerskiej, futurystycznej, nieco cyberpunkowej stylistyce. - Pomysł na utwór i teledysk chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu. Chciałam, żeby to było kolorowe, ale nie infantylne i przerysowane. Lubię, gdy klip jest przedłużeniem, a nie dosłownym odbiciem tekstu czy muzyki - mówiła Wrona w audycji Czwórki "Najlepszy dzień tygodnia".

Zobacz także:

Artystka w ramach nagrody wzięła także udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, a Czwórka zapewniła jej promocję w postaci licznych wywiadów na antenie i materiałach udostępnianych regularnie w mediach społecznościowych. Dodatkowo ZAiKS, partner konkursu, w ramach swojego wyróżnienia za najlepszą muzykę i teksty przyznał wokalistce nagrodę finansową. Następna edycja konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" wystartuje wiosną 2022 roku.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

"The Best Of Będzie Głośno!" - winylowy prezent od Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 06:00
8 października 2021 roku w sprzedaży pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia i pierwsza w historii płyta winylowa dokumentująca działania muzyczne Czwórki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń