Carbon Silesia Festiwal - pierwsze ogłoszenie artystów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 15:40
W dniach 10 i 11 czerwca po raz drugi w Zabrzu odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej za sprawą CARBON Silesia Festival oraz plejady gwiazd elektronicznej sceny, których dźwięki wypełnią unikatową przestrzeń Sztolnii Królowa Luiza. Znamy pierwszych wykonawców, a Czwórka jest patronem tej imprezy! 
GLOWAL, jeden z najprężniej rozwijających się duetów na scenie muzyki elektronicznej, wystąpi na Carbon Silesia Festival
GLOWAL, jeden z najprężniej rozwijających się duetów na scenie muzyki elektronicznej, wystąpi na Carbon Silesia FestivalFoto: mat.pras./Carbon Silesia Festival

Audiowizualna oprawa, unikatowe i oryginalne miejsce, a także zróżnicowany program muzyczny to główne składowe CARBON Silesia Festival muzy, którego organizatorzy zapewniają, że tegoroczne wydarzenie zapewni jeszcze więcej pozytywnych wrażeń.

Nie są to czcze obietnice o czym mogą świadczyć właśnie ogłoszeni artyści, a wśród nich chociażby jeden z najprężniej rozwijających się duetów na scenie muzyki elektronicznej - Glowal, tworzący wyjątkowy mariaż tanecznych rytmów i przepełnionych emocjami wokali. W ciągu ostatnich lat szturmem zdobyli uznanie światowej publiczności, a także liczne wyróżnienia krytyków muzycznych i prasy m.in za sprawą licznych wydawnictw nakładem Afterlife, Innervisions, czy Dyinamic, a także licznych występów od Bliskiego Wschodu przez Indie, a teraz także Zabrze.

Poza duetem Glowal usłyszymy także długo wyczekiwanych i uwielbianych w kraju nad Wisłą: NTO - producent, DJ, multiinstrumentalista i człowiek-wizjoner, którego rewelacyjny album "Apnea" współtworzą tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st czy kolejny z ogłoszonych artystów podczas Carbon Silesia Festival - Monolink. Ten człowiek orkiestra również zwiedził cały elektroniczny glob, łącząc narrację piosenek z muzyką klubową, co czyni jego muzykę trudną do zaszufladkowania.

Poza nimi nie zabraknie także brzmień stricte bassowych od Lenzmana i Satla. Ten pierwszy szybko zbudował swoją unikatową markę na scenie D&B. Po wydaniu debiutanckiego albumu "Looking At The Stars" w 2014 roku niedawno wydał swój najnowszy projekt nakładem Metalheadz - "Golden Age" - który spotkał się z olbrzymim uznaniem krytyków ze względu na oryginalną mieszankę hip-hopu, jazzu oraz soul - tym samym ukazują jego wszechstronność i korzystanie z różnych muzycznych wpływów, zaś drugi - Satl - urodzony w Polsce, ale wychowany w Rotterdamie to jeden z najbardziej oryginalnych artystów na basowej scenie, czego niezbitym dowodem są liczne występy od Londynu po Hongkong i Sydney.

Całości elektronicznego programu z zagranicy dopełni Ejeca. Najbardziej rozpoznawalny artysta z Irlandii Północnej, a wręcz duma narodowa tego kraju, co wcale nie powinno dziwić, gdyż jego znakomite utwory zdobią katalogi tak uznanych wytwórni jak: BPitch Control, Tusk Wax, Last Night On Earth czy AUS Music.

CARBON Silesia Festival to nie tylko zagraniczne nazwiska, ale także czołówka polskiej sceny jak: Beskres, czyli najnowsza inicjatywa dwójki z trzech przedstawicieli jednego z najbardziej znanych polskich zespołów - KAMP!, laureat Fryderyka 2021 i jednocześnie nominowany w kolejnym roku - Baasch, dwóch doświadczonych producentów, całkowicie oddanych swoim maszynom - Jacek Sienkiewicz i Jurek Przeździecki jako Tumult Hands, wokalistka, DJ-ka, dziennikarka i promotorka młodych talentów oraz "kobieta instytucja" na polskiej scenie - Novika z nowym projektem 2.0, niezawodni i energetyczni Last Robots, wschodzące gwiazdy współczesnej sceny techno - Private Press, ulubieniec polskiej publiczności i multiinstrumentalista Bass Astral, a także największy towar eksportowy polskiej branży klubowej - Catz'n'Dogz.

CARBON Silesia Festival to idealny dowód na to, że elektroniczne brzmienia doskonale sprawdzają się w postindustrialnej przestrzeni kopalni Sztolnia Królowa Luizy, dlatego biorąc pod uwagę wyjątkowość tego festiwalu zachęcamy, aby śledzić na bieżąco festiwalową komunikacje, gdyż w maju poznamy kolejne nazwiska, które uświetnią drugą edycję festiwalu. Muzycznego festiwalu, który odbędzie się na terenie województwa śląskiego, które jest partnerem głównym wydarzenia i coraz mocniej z roku na rok udowodnia, że jest niezwykle ważnym miejscem na kulturalnej mapie Polski - mając w swoim katalogu kolejne, ogromne wydarzenie kulturalne obok SnowFest, które ściąga z całej Polski poszukiwaczy muzycznych wrażeń oraz niebanalnej zabawy. To nie przypadek, gdyż za oboma wydarzeniami stoi agencja GoFest, gwarantująca wrażenia najwyższej jakości od wielu lat.

W sprzedaży znajduje się druga i jednocześnie przedostatnia już pula karnetów w ograniczonej i niższej cenie, dlatego apelujemy, aby nie zwlekać z ich kupnem i już teraz zacząć planować udział w tym magicznym wydarzeniu!

mat.pras./pj


Czytaj także

Jubileusz Noviki: wiem kiedy odpuścić, żeby iść dalej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 13:30
Kiedy słyszy, że jest legendą polskiej elektroniki - kręci głową. Gdy ktoś mówi o niej "królowa chill outu" - śmieje się. Ale przecież wie, że bez niej scena klubowa wyglądałaby zupełnie inaczej, a my nie usłyszelibyśmy tylu fajnych numerów. W tym roku mija 20 lat, odkąd na scenie pojawiła się Kasia "Novika" Nowicka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyspy". Jak wyglądała współpraca Noviki z Fiszem?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 19:40
W każdy czwartek, w "Muzycznym Lunchu", zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem Novika opowiada o tym, jak zespół Futro zrobił "Wyspy" z gościnnym udziałem Fisza. 
rozwiń zwiń