Festiwal Drum Basstion i Czeluść - trwa muzyczny weekend z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 09:03
Trwa weekend muzycznych wrażeń. I to pod patronatem Czwórki. Zapraszamy na audycje plenerowe i relacje prosto z miasteczek festiwalowych w Krakowie - Czeluść Festiwal i Ząbkowicach Śląskich - Drum Basstion.
Czeluść Festiwal 2021
Czeluść Festiwal 2021Foto: Kamil Jasieński

Czeluść Sneaker Studio Festiwal 2022 to coroczne, dwudniowe wydarzenie skupiające najciekawsze nazwiska polskiej sceny muzyki basowej z nową falą hip - hopu. Jak piszą twórcy "to miejsce dla artystów nietuzinkowych, odważnie łączące tych najpopularniejszych z tymi bardziej niszowymi". Piąta odsłona festiwalu odbywa się 22-23 lipca w krakowskim Hype Parku.


Posłuchaj
05:02 czwórka ndt 22.07.2022 czeluść.mp3 Na Festiwalu Czeluść nie zabraknie dziennikarzy Czwórki. Kamil Jasieński przypomina line-up imprezy, zaprasza na relacje w Czwórce (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

Na line up festiwalu składać się będą występy znanych raperów oraz ciężkie mroczne sety znanych producentów muzyki, którą w swoich składankach promuje kolektyw Czeluść. Na trzech scenach wystąpi ponad 40 wykonawców, a wśród nich m.in. Peja, Żabson, Smolasty, Oliwka Brazil oraz znani słuchaczom Czwórki Jan "Kosa" Kosiński i Filip "Jutrø" Fabiański. Czeluść, jako artyści gościli też na scenach takich festiwali jak Open’er, Audioriver czy Up To Date. Zorganizowali ponad 300 imprez klubowych w najsłynniejszych lokalach Polski: Zet Pe Te, Sfinks 700, Szpitalna 1, Prozak 2.0, Projekt LAB, Jasna 1, Iskra, Das Lokal czy Niebo. Kolektyw można usłyszeć cyklicznie w środowej audycji "Noc Rezydentów".

Na muzycznym wydarzeniu nie zabraknie zespołu radiowej Czwórki. W sobotę, 23 lipca o godz. 21.00 Kamil Jasieński zaprasza na specjalną audycję festiwalową prosto z Krakowa, w której pojawią się organizatorzy, muzycy i uczestnicy festiwalu.

Dowiedz się więcej:

Jesteśmy także na Drum Basstion Festival, skąd nadaliśmy festiwalową audycję plenerową Kuby PiątkowskiegoImprezy Drum Basstion garściami czerpią klimat z niesamowitych miejsc, w których się odbywają. 

Drum Basstion jest imprezą dość kameralną, ale mimo krótkiej historii już ma swoich fanów, stałych uczestników, a nawet wolontariuszy. Na festiwalu będzie można usłyszeć przede wszystkim elektronikę oraz zespoły grające muzykę alternatywną.

  

- W zeszłym roku było i reggae, i muzyka alternatywna. Teraz postanowiliśmy zrobić coś bardziej spójnego i postawiliśmy na muzykę elektroniczną, można się spodziewać dużej ilości drum and bassu, ale będzie też house, techhouse, techno, a nawet psychotrance - wymieniał w rozmowie z Czwórką Przemek Podolski, organizator wydarzenia. - Wierzę w to, że ta muzyka się sprzeda - dodaje. W programie imprezy obok koncertów nie zabraknie warsztatów, Szkoła Muzyki Nowoczesnej dostanie swoją, oddzielną scenę.

***

mat. pras./kd/pj

Czytaj także

Stach Bukowski z singlem "Chwila". "W naszej muzyce słychać zmiany"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 14:57
Zespół zamienił "kolorowy pop na rockowy pazur" i wypuścił singiel "Chwila", którym zapowiada swoje nadchodzące wydawnictwo o tym samym tytule.
rozwiń zwiń