Carbon Silesia Festival 2023. Czwórka jest na miejscu!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2023 06:00
Zapraszamy na rozmowy z artystami i twórcami muzycznego święta. 
Joana na scenie Carbonu 2023
Joana na scenie Carbonu 2023Foto: Mateusz Czech/mat. pras.

Tegoroczna odsłona Carbon Silesia Festival w Zabrzu odbywa się 23-24 czerwca. Czwórka - jak zawsze - jest na miejscu  i zaprasza do rozmowy artystów występujących na festiwalowej scenie.

W plenerowym studiu Czwórki, pojawią się elektroniczny duet Sarapata, który tworzą krakowscy producenci i muzycy. Będzie też okazja do rozmowy z Małgorzatą Dryjańską i Marcinem Mrówką. To z kolei wrocławski duet elektroniczny znanu jako Oxford Drama. Na rozmowy zaprosimy do "Pasjonautów"

SŁUCHAJ TUTAJ <<<

Carbon Silesia Festival to festiwal, który "na kulturalnej mapie Polski szybko stał się najjaśniej święcącym punktem na południu Polski" - piszą organizatorzy. To "połączenie muzyki elektronicznej najwyższej próby, a także unikatowej i wyjątkowej lokalizacji Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, która zachwyca swoim industrialnym klimatem". Wydarzenia muzyczne ulokowane będą na trzech różnych scenach, dedykowanych scenach, przemyślana i zapierająca dech w piersiach scenografia w unikatowej przestrzeni kopalni. Pojawi się też strefa food market, będzie strefa chill i wiele dodatkowych atrakcji. 

ZOBACZ, CO DZIAŁO SIĘ W UBIEGŁYM ROKU Czwórka na Carbon Silesia Festival <<<

Festiwal Carbon będzie też dobrą okazją do zaproszenia słuchaczy na kolejną śląską imprezę – Ars Independent. O wydarzeniach, które zaplanowano na 25 czerwca opowie Bartek Sołtysik.

O zabrzańskich wydarzeniach powiemy też w wieczornej "Klubotece" (po godz. 22.00-23.00). Norbert Borzym  poprowadzi audycje prosto z festiwalu Carbon w Zabrzu. W audycji pojawi się Igor Fleiszer, organizator, który podsumuje pierwszy dzień imprezy oraz artyści, którzy w sobotę pojawią się na scenie festiwalu.

Sprawdź także: 

***

Na audycję "Pasjonauci" zapraszamy w sobotę (24.06) po godz. 11. Program poprowadzi Adam Smolarek. Na audycję "Kluboteka" zapraszamy w sobotę (24.06) po godz. 22.00, audycję z Zabrza poprowadzi Norbert Borzym.

kd

Czytaj także

Przedświąteczne brzmienia od Tomasza "RAUa" Rałowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 07:00
Zapraszamy na autorską selekcję brzmień odkrytych i wyszukanych przez naszego dziennikarza muzycznego. Na muzyczną selekcję zaprasza Tomasz "RAU" Rałowski. Będzie świątecznie?
rozwiń zwiń