"Frankenweenie": pies-zombie powraca

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 09:28
"Frankenweenie" to film inspirowany historią Frankensteina. W tym przypadku jednak do życia zostaje przywrócony nie człowiek, ale pies.
Audio
  • Niezła bajka: Historia filmu "Frankenweenie" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Frankenweenie
Kadr z filmu "Frankenweenie"Foto: mat. pras.

Jednym z bohaterów filmu jest Wiktor, którego pies, Sparky, ginie w wypadku. Wiktorowi udaje się przywrócić swego przyjaciela do życia, co niestety ma pewne, nieprzewidywalne i nie do końca przyjemna konsekwencje.

Film wyreżyserował Tim Burton. – To jego powrót do dziedziny animacji, od której zaczynał - mówi krytyk filmowy, Jakub Popielecki. - Widzimy w tym przypadku zresztą charakterysytyczną grafikę.

Czytaj także: "Frankenweenie" łączy vintage z technologią

Głosów bohaterom filmu udzielają gwiazdy amerykańskiego kina, m.in. Johnny Depp i Winona Rider. W polskiej wersji językowej wystąpili m.in. Magdalena Kumorek, Grzegorz Damięcki i Adam Fenerency.

Animowany "Frankenweenie" to już druga wersja tego filmu. Pierwsza powstała w 1984 roku i nie była rysunkowa.

Więcej niezwykłych filmów w cyklu "Niezła bajka"

Dowiedz się więcej o filmie, dodatkach na Bluray, a także m.in. o tym, dlaczego ten film podoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, słuchając nagrania z audycji "Stacja Kultura".

(kd)

Czytaj także

Jak wyrobić sobie własne zdanie o filmie?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 12:00
Fajnie jest oglądać filmy, fajnie jest też później o nich porozmawiać. Ale żeby krytykować, warto użyć głowy i argumentów. Jak wyrobić sobie własne zdanie o filmie? Podpowiemy w dzisiejszej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Krucz: nie mogłem nie zostać aktorem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 14:30
Krucz od zawsze chciał wykonywać zawód, który wykonuje. – Wiedziałem, co będę robił, już od dziecka – zdradza w Czwórce. – Moi rodzice są aktorami, jako chłopiec oglądałem mamę w Teatrze Komedia, w spektaklu "Muminki". To odbiło się na mnie, nie miałem innych perspektyw…
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksandra Popławska: w "Klarze" urzeka mnie... samotność

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 10:00
Niebawem Aleksandrę Popławską zobaczymy w spektaklu "Klara", w Teatrze Powszechnym. – Problemy Klary, samotnej 40-latki, to problemy wielu kobiet, mieszkających i robiących karierę w dużych miastach – mówi Aleksandra Popławska.
rozwiń zwiń