Paweł Krucz: nie mogłem nie zostać aktorem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 14:30
Krucz od zawsze chciał wykonywać zawód, który wykonuje. – Wiedziałem, co będę robił, już od dziecka – zdradza w Czwórce. – Moi rodzice są aktorami, jako chłopiec oglądałem mamę w Teatrze Komedia, w spektaklu "Muminki". To odbiło się na mnie, nie miałem innych perspektyw…
Audio
  • Paweł Krucz o aktorstwie i pracy na planie filmowym (Ex Magazine/Czwórka)
Paweł Krucz w Czwórce
Paweł Krucz w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

P.Krucz/fot.
P.Krucz i U.Kaczyńska/fot. B.Bajerski

Krucz stara się iść pod prąd, na przekór mediom. Choć mógłby grać w serialach i odwiedzać telewizje śniadaniowe, jak robią to jego rówieśnicy, by zaistnieć w świadomości Polaków, wybiera inną drogę, trudniejszą.

Krucza zobaczyć można m.in. na kinowym ekranie w filmie "Syberiada Polska" , a także na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Gra tam od trzech lat i w sumie wystąpił tam już w 7 sztukach, m. in. w "Paradach", "Irydionie" i w "Zemście". Niebawem zobaczymy go także w "Karnawale" Sławomira Mrożka. – Dostałem się tam dzięki Danielowi Olbrychskiemu, który prowadził z nami zajęcia z monologu klasycznego na studiach i wypatrzył mnie – wspomina młody aktor. – Potem musiałem przejść casting, ale udało się.

Jest nie tylko aktorem teatralnym, filmowym, ale również... radiowym". Można usłyszeć go w słuchowiskach przygotowywanych przez Teatr Polskiego Radia. – Ale zaczęło się oczywiście od telenoweli – śmieje się młody aktor w Czwórce.

Skończył jednak studia teatralne i na telenoweli nie poprzestał. – Te studia przede wszystkim bardzo poszerzają horyzonty – mówi w Czwórce Krucz. – Po nich można robić tak naprawdę wszystko, jedna z moich znajomych pracuje w banku.

 

Dowiedz się więcej o planach i życiu osobistym aktora, słuchając nagrania rozmowy audycji "Ex Magazine" , bądź obejrzy wideo ze studia Czwórki.

Na audycję zapraszamy w każdą sobotę po godz. 16.

(kd)

Czytaj także

Michał Piela: duzi aktorzy też mogą istnieć, tak jak istnieją mali

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 17:00
Popularność zyskał dzięki roli w serialu "Ojciec Mateusz", ale to z teatrem związany jest od lat. Z kolegami dyskutuje, czy lepiej jest być dużym, czy małym aktorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tyniec: nie traktuję teatru jak świętość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 19:00
Sprzeciwia się bylejakości i tandecie. Twierdzi, że dzisiaj "jakość" gubi gdzieś po drodze literę "ć" - i dlatego w życiu szuka pełnej jakości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mam duży głód poważnego grania"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 13:30
Chyba nie ma drugiej aktorki, która wcielałaby się w role Krystyny Jandy, Dody, Kazimiery Szczuki, Agnieszki Chylińskiej i Katarzyny Figury. A ona może wpisać je wszystkie sobie do CV. Dziś jednak dla Katarzyny Kwiatkowskiej nadszedł czas zmian.
rozwiń zwiń