Francuski sposób na to, żeby odzyskać wakacje

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 09:00
- Gdy w Paryżu przejedziesz samochodem ulicę przy Łuku Triumfalnym, musisz powiedzieć "zdrowaśkę” i powoli wjechać na rondo - radzą mieszkańcy tego miasta.
Audio
  • Dlaczego warto wybrać się do Francji poza wakacyjnym sezonem? - rozmowa z Virginie Little (4 do 4/Czwórka)
Nicea.
Nicea.Foto: Glow Images/East News

Parkując, pamiętaj, że inny parkujący może chcieć przesunąć twój samochód do przodu, lub tyłu poto, by... samemu się zmieścić.

A odpocząć od miejskiego zgiełku możesz na Lazurowym Wybrzeżu. I choć wrzesień i październik to miesiące poza sezonem turystycznym, warto wybrać się do Nicei.
- We Francji jest sporo pięknych miast, ale Nicea jest wyjątkowa. Architektura ma wielki urok. Stare miasto i port zachwycają, a plaża w centrum miasta jest czymś cudownym – zachwala w "4 do 4" Virginie Little, francuska dziennikarka, która od ponad 10 lat mieszka w Polsce.

Z miasta warto wyruszyć w stronę malutkich miejscowości. W Saint-Paul de Vence możemy poszukać śladów obecności Chagalla i innych znanych francuskich artystów.  W Aix-en-Provence zrobimy zakupy na malutkich bazarach. Wszędzie możemy dobrze zjeść i napawać się bezstresową, słoneczną atmosferą Lazurowego Wybrzeża.

jl

Czytaj także

Pikardia - nieodkryte oblicze Francji

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 12:00
Pikardia to region położony na północy Francji. Nie ma tam upałów, być może dlatego, nie przyciąga turystów jak magnez. A szkoda. – To tam znajduje się najwięcej zabytków na metr kwadratowy – mówi Benois Villette.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsylia słynie z muzeów i produkcji... mydła

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 18:00
Nie trzeba jechać do Los Angeles, czy Nowego Jorku żeby obejrzeć dobry street art. Bajecznie kolorowe murale i graffiti zdobią także domy w niektórych rejonach Marsylii. Zwiedzimy tam także wspaniałe muzea i kupimy... tradycyjne mydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi era social travelera

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 17:20
Social travelling to sposób podróżowania, w którym uwzględniamy potrzeby mieszkańców kraju, który odwiedzamy.
rozwiń zwiń