Polskie Radio
Section05
Marsylia

Francuskie miasta przygotowują się na "oblężenie". Tysiące traktorów zmierzają w kierunku Paryża

Trwające od ponad tygodnia protesty francuskich rolników wchodzą w nową fazę. Farmerzy zapowiadają "oblężenie" kilku miast w najbliższych dniach, domagając się reakcji ze strony rządu na kryzys w rolnictwie. Akcja ma rozpocząć się po południu w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Paryż Tuluza Bordeaux Nancy rolnicy rolnictwo strajki protest Unia Europejska blokada Gabriel Attal

Ponad 30 ofiar strzelanin w Marsylii w ubiegłym roku. Szef MSW wysyła jednostki specjalne

- Zgodnie z moimi instrukcjami, CRS 8 zostaną wysłane do Marsylii, aby przeprowadzić ukierunkowane operacje przeciwko handlowi narkotykami w ciągu najbliższych kilku dni - poinformował szef MSW Francji Gerald Darmanin na platformie X (dawniej Twitter). Od początku roku w departamencie Bouches-du-Rhone, którego stolicą jest Marsylia, w strzelaninach zginęło więcej osób niż w całym 2022 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja służby specjalne śmierć

Francja: wzrosła liczba ofiar eksplozji w kamienicy w Marsylii. Ewakuowano mieszkańców 40 budynków

Agencja Reutera w poniedziałek poinformowała, powołując się na francuską policję, że liczba ofiar eksplozji w budynkach mieszkalnych w Marsylii na południu Francji wzrosła do czterech. Służby ratunkowe znalazły pod gruzami dwa kolejne martwe ciała. Wcześniej informowano o dwóch zabitych osobach.
Zobacz więcej na temat:  Francja kamienica wybuch gazu Europa ŚWIAT katastrofa budowlana służby ratunkowe