Nadajemy się na lato! Czwórka w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 18:37
6 lipca opanowaliśmy Olsztyn, czyli przepiękne miasto nad rzeką Łyną. Był tam Mikołaj Kopernik, więc i nas nie mogło tam zabraknąć.
Audio
  • PlenAir z Olsztyna. Kuba Marcinowicz rozmawia z Bartkiem Gołębiowskim, wielbicielem starych samochodów, organizatorem Olsztyńskiego Zlotu Miłośników Pojazdów PRL-u (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir z Olsztyna. Jak działa Czwórkowa wakacyjna fotobudka (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir z Olsztyna. Planetarium w Olsztynie odwiedziła Ola Jasińska (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir z Olsztyna. Sebastian Marszał, prezes Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei opowida o zabytkach kolejnictwa w Olsztynie i okolicach (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir z Olsztyna. W Olsztynie można polatać - opowiada o tym Bogdan Wolski z Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir z Olsztyna. Relacja Mateusza Kulika wprost z szybowca (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir w Olsztynie. Krzysztof Maculewicz poleca spływy kajakowe Łyną (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir z Olsztyna. Andrzej Kocięćki z "Olsztyn Aktywnie" opowiada o atrkakcjach stolicy Warmii (Czwórka/PlenAir)
  • PlenAir z Olsztyna. Ola Jasiska poleca wizytę w Muzeum Warmii i Mazur oraz złapanie Mikołaja Kopernika za nos (Czwórka/PlenAir)
Rynek Starego Miasta w Olsztynie
Rynek Starego Miasta w OlsztynieFoto: wikimedia.commons/fot.Honza Groh (Jagro)

Sprawdziliśmy co ciekawego można robić w Olsztynie przez całe lato, zakochaliśmy się w starych pociągach, polataliśmy samolotami nad najpiękniej położonym lotniskiem w Polsce. Odwiedziliśmy planetarium i sprawdziliśmy, jak wyglądał pokój Mikołaja Kopernika na zamku w Olsztynie.

Było też coś dla fanów motoryzacji, zwłaszcza tej starszej. Na rynku w Olsztynie pojawiły się legendy PRL-u, czyli niezwykle piękne i ciekawe samochody z tamtej epoki.

Emocjom nie było końca.

Zapraszamy do wysłuchania załączonych dźwięków z audycji "PlenAir" w Czwórce!

(kd/czwórka/pj)

Czytaj także

Jay Z i jego samochody: maybach, bentley i ferrari

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 12:00
O ile legendarny muzyk Snoop Dogg jest tradycjonalistą i preferuje auta stare i klasyczne, o tyle jego kolega po fachu Jay Z, idzie z duchem czasu. Uwielbia nowe, luksusowe samochody, a w swojej kolekcji ma m.in. Bugattiego, którego otrzymał od Beyonce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska światową stolicą tańca? "To bardzo prawdopodobne"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 20:00
Dzięki programom telewizyjnym, opartym na podobnej, "tanecznej" formule, obecnie w Polsce umieć tańczyć wypada, a z roku na rok przybywa tych, którzy robią to profesjonalnie. Taniec to już nie tylko skromne tupanie w rytm. Powstało wiele odmian tej dyscypliny: jazz, towarzyski, breakdance, akrobatyczny, woogie boogie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miami, Barcelona, Warszawa - najlepsze imprezownie świata

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 14:28
Zaczęły się wakacje, czas słonecznych dni i gorących nocy, pełnych imprezowego szaleństwa. Gdzie na świecie znajdziemy najciekawsze miejsca, w których przeżyjemy zabawę życia?
rozwiń zwiń