Polak na wakacjach. "Hamulce puszczają już na lotnisku"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 17:30
- W samolocie odbywa się pełna integracja turnusu, a potem turyści śmiało ruszają na podbój arabskich kurortów - mówi pilotka wycieczek.
Audio
  • Kanapki robione na wynos, walka o pokoje i ciągłe narzekanie - jak bawią się Polacy na wakacjach "all inclusive"? (Czwórka/Piątek, piąteczek, piątunio)
  • Piotr Tałałaj, rzecznik prasowy Izby Celnej w Warszawie, tłumaczy, jakich rzeczy nie wolno przywozić z zagranicznych wakacji (Czwórka/Piątek, piąteczek, piątunio)
Polacy masowo wyruszyli na podbój zagranicznych kurortów po 1989 r. Wtedy byliśmy złaknieni świata, dziś najchętniej wybieramy opcję all inclusive i nie opuszczamy hotelowego basenu
Polacy masowo wyruszyli na podbój zagranicznych kurortów po 1989 r. Wtedy byliśmy złaknieni świata, dziś najchętniej wybieramy opcję "all inclusive" i nie opuszczamy hotelowego basenuFoto: Glow Images/East News

Najważniejszym gadżetem na takich wakacjach jest bransoletka "all inclusive", która gwarantuje darmowe jedzenie oraz napoje, przede wszystkim alkoholowe. - Są turyści, którzy nie zdążą się zameldować w hotelu, a już biegną do baru - opowiada  Ewa Skowerska. - I bywa, że to właśnie tam spędzają cały urlop.

Pilotka wycieczek zdradza, komu Polacy dają łapówki na wakacjach i na czym polega rzut ręcznikiem do celu. Sprawdzamy też, co polscy turyści robią w nocy na basenie i dlaczego za granicą mówią wolno i wyraźnie.

***

Tytuł audycji: Piątek, piąteczek, piątunio

Prowadzi: Filip Chajzer

Goście: Ewa Skowerska (pilot wycieczek), Weronika (była pracownica bazy nurkowej w Hurgadzie)

Data emisji: 19.06.2015

Godzina emisji: 16.00

kul/jp

Czytaj także

Dorota Czaja: wstydziłam się przyznać, że zdobyłam tytuł Miss

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 10:00
- O wyborach Miss mówi się dużo i nie zawsze dobrze - przyznaje Dorota Czaja i dodaje, że choć sama tego doświadczyła, za kulisami dzieją się różne rzeczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chajzer bada muzykalność Polaków. Najlepiej gramy na nerwach?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 20:00
- Im wcześniej zainteresujemy dziecko muzyką, tym większa szansa, że w przyszłości będzie wrażliwe na jej piękno - mówi Paweł Jaworski, lider zespołów Klezmers i FBI.
rozwiń zwiń