Filip Chajzer, Remigiusz Kadelski i oskarowe typy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 19:15
Przed oskarową galą, która odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 lutego) Filipa Chajzera odwiedził Remigiusz Kadelski, autor filmowego kanału "Światłoczuli".
Audio
  • Oskarowe emocje u Filipa Chajzera, cz. 1 (Czwórka/Piątek, piąteczek, piątunio)
  • Oskarowe emocje u Filipa Chajzera, cz. 2 (Czwórka/Piątek, piąteczek, piątunio)
Kto przejdzie po czerwonym dywanie tryumfalnym krokiem, a kto będzie największym przegranym?
Kto przejdzie po czerwonym dywanie tryumfalnym krokiem, a kto będzie największym przegranym?Foto: Glow Images/East News

Krytyk filmowy przekonywał, że 20-30 lat temu wszystkie filmy nagrodzone przez Amerykańską Akademię Filmową były absolutnymi hitami. - Jak oglądałeś "Rocky'ego", wiedziałeś, że stanie się kultowy. A dziś mamy nadprodukcję filmów - mówił Kadelski. - Jak patrzę na ocenę akademików, to odnoszę wrażenie, że fabuła, narracja filmowa, a nawet gwiazdorska obsada są rzeczami wtórnymi. Liczy się dobry montaż, to, na ile dany film spełnia - znane jak Biblia - standardy filmu hollywoodzkiego i na ile dobry będzie box office, czyli sprzedaż biletów - wyjaśniał. 

Oczywiście nie zabrakło też oskarowych typów, a Chajzer i Kadelski obstawiali, czy tym razem statuetkę dostanie wreszcie Leonardo DiCaprio i zastanawiali się, czy Akademia doceni głośne filmy "Big Short" i "Spotlight".

W studiu rozgorzała także dyskusja o amerykańskich i polskich produkcjach wszech czasów, takich jak "Kevin sam w domu", "Ghostbusters", "Miś", "Nie lubię poniedziałku" czy "Kiler". W audycji posłuchacie też piosenek z ulubionych filmów prowadzącego, w tym jednej z ukochanej przez niego kreskówki.

***

Tytuł audycji: "Piątek, piąteczek, piątunio"

Prowadzi: Filip Chajzer

Gość: Remigiusz Kadelski (krytyk filmowy, autor kanału filmowego "Światłoczuli")

Reporterzy: Klaudia Tyszkiewicz, Małgorzata Zmaczyńska, Jędrzej Ostrowski

Data emisji: 26.02.2016

Godzina emisji: 16.00

mg/mc

Czytaj także

Leonardo DiCaprio. Pomóż mu wygrać Oscara!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 08:00
Leonardo DiCaprio już piąty raz nominowany jest do Oscara. Dzielnie kibicują mu jego fani, w internecie aż huczy od spekulacji, a miłośnicy gier wraz aktorem gonią za statuetką po czerwonym dywanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2016 i wielcy nieobecni

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 14:00
Przed oscarową galą tyle samo, co o nominowanych, mówi się o pominiętych. - Według mnie w kategorii "Najlepszy film" brakuje obrazu "Creed: Narodziny legendy", który toczy wspaniały dialog z tradycją amerykańskiego kina - uważa krytyk, Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń