X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

L.U.C: lubię, jak brzmi "tilapia"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 10:00
Obserwuję język i mam nawet coś na kształt „mapy słów polskich”. I tak, w Trójmieście króluje "najgorzej", które mnie się kojarzy z węgorzem. Jeśli zaś chodzi o ryby, to lubię, jak brzmi "tilapia" - tłumaczy Łukasz Rostkowski, czyli L.U.C.
Audio
  • L.U.C o po raz pierwszy o multidyscyplinarnym i wielokulturowym projekcie "Rebel Babel" (Cztery Litery/Czwórka)
L.U.C pierwsze kroki na scenie stawiał z Kanałem Audytywnym, potem współpracował m.in. z Rahimem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek i Smolikiem
L.U.C pierwsze kroki na scenie stawiał z Kanałem Audytywnym, potem współpracował m.in. z Rahimem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek i Smolikiem Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Znany raper, beatboxer, producent muzyczny i reżyser teledysków zdradził też, że na jego nowej płycie "Rebel Babel" będzie utwór w całości poświęcony naszej mowie. - Mnie język polski pieści, szeleści i lubię, gdy niesie dobre wieści. Jest dla mnie źródłem rozkoszy - wyznaje gość Czwórki.

Po raz pierwszy w audycji Kamila Jasieńskiego artysta opowiada o szczegółach nowego przedsięwzięcia i współpracy z muzykami reprezentującymi różne kultury świata. Mówi także, czy słownik poprawnej polszczyzny może być źródłem inspiracji do rymowania.

***

Tytuł audycji: Cztery Litery

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Łukasz Rostkowski (L.U.C)

Data emisji: 3.05.2016

Godzina emisji: 18.00

kul/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łona i Weber: robimy rap w nawiasie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 13:20
- Nasza nowa płyta miała nazywać się "Ból i cierpienie", zdecydowaliśmy się jednak na "Nawiasem mówiąc". Ten tytuł jest tak zły, że świetnie pasuje do albumu - mówią Łona i Weber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muflon - między rapem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 14:50
Kuba "Muflon" Rużyłło jest dziennikarzem i jednym z najbardziej uznanych polskich freestyle'owców. Nam opowiada o hashtagach w rapie i zacieraniu się granic w hip-hopie.
rozwiń zwiń