X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hip-hop hermeneutyczny. Jak powstaje rap Faziego?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 14:50
- Teksty, które piszę "na kolanie", są w miarę proste i przejrzyste. Dużo częściej jednak kombinuję, bawię się metaforami i wtedy wychodzą mi zdania pokręcone jak ja - mówi Krzysztof "Fazi" Milerski, współzałożyciel legendarnego składu Nagły Atak Spawacza.
Audio
  • Legenda składu Nagły Atak Spawacza opowiada o słowotwórstwie, metaforach i języku polskim (Cztery litery/Czwórka)
Nagły Atak Spawacza to jeden z pierwszych hip-hopowych składów, który przecierał szlaki w tym gatunku. W latach 90. była to najprężniej rozwijająca się subkultura w kraju
Nagły Atak Spawacza to jeden z pierwszych hip-hopowych składów, który przecierał szlaki w tym gatunku. W latach 90. była to najprężniej rozwijająca się subkultura w krajuFoto: Glow Images/East News

Kiedy grupa pojawiła się na polskiej scenie muzycznej w połowie lat 90. szokowała nie tylko hałaśliwą muzyką, ale też tekstami. - Przekleństwa pojawiały się spontanicznie, a nie w wyniku kalkulacji, żeby sprzedać więcej płyt - wspomina raper. - Teraz mam 42 lata i już nie czuję potrzeby, by przekaz podbijać wulgaryzmami.

Gość Czwórki opowiada także o solowej karierze i ucieczce z Polski do Włoch, tłumaczy, jak został "Dziadkiem", co go łączy z "Muppet Show" i dlaczego słowo "czopka" definiuje jego życie.

***

Tytuł audycji: Cztery Litery

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Krzysztof "Fazi" Milerski (współzałożyciel grupy Nagły Atak Spawacza) 

Data emisji: 7.06.2016

Godzina emisji: 18.00

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muflon - między rapem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 14:50
Kuba "Muflon" Rużyłło jest dziennikarzem i jednym z najbardziej uznanych polskich freestyle'owców. Nam opowiada o hashtagach w rapie i zacieraniu się granic w hip-hopie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C: lubię, jak brzmi "tilapia"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 10:00
Obserwuję język i mam nawet coś na kształt „mapy słów polskich”. I tak, w Trójmieście króluje "najgorzej", które mnie się kojarzy z węgorzem. Jeśli zaś chodzi o ryby, to lubię, jak brzmi "tilapia" - tłumaczy Łukasz Rostkowski, czyli L.U.C.
rozwiń zwiń