Nie wyrzucaj chleba, tylko go odśwież!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 11:30
W tradycyjnych polskich domach chleba nigdy się nie wyrzucało. Zawsze znalazły się sposoby na odświeżenie czerstwego pieczywa. Jaki jest najskuteczniejszy? W Czwórce rad na ten temat udzielał Dziadek Leszek z Dancingu Międzypokoleniowego.
Audio
  • Niezawodne sposoby Dziadka Leszka na zachowanie świeżego chleba (Dzień Kobiet/Czwórka)
Co zrobić, aby nasze pieczywo było zawsze świeże?
Co zrobić, aby nasze pieczywo było zawsze świeże? Foto: pixabay.com/jackmac34/domena publiczna

Sprawdź także:
kobieta twarz rękawiczki 1200.jpg
Domowe sposoby na czyszczenie... jasnych rękawiczek

Jeżeli kupiliście kilka dni temu za dużo bułek, albo Wasz ulubiony chleb jest zbyt twardy, żeby go zjeść, to wcale nie musicie go wyrzucać! Pieczywo można pokroić i odświeżyć w tosterze. Można także do szczelnego pojemnika z czerstwym pieczywem włożyć na noc obrane jabłka. Podstawowy błąd, jaki popełniamy to trzymanie chleba w plastikowej torebce - pieczywo musi "oddychać", a najdłużej zachowa świeżość, jeśli będziemy je trzymać w lnianym woreczku. A jaką metodę na odświeżanie chleba poleca nam Dziadek Leszek? O tym w nagraniu z "Dnia Kobiet".

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 13.01.2016

Godzina emisji: 8.45

jsz/mc

Czytaj także

Czyszczenie, polerowanie - jak zadbać o buty zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 12:54
Zimą szczególnie powinniśmy zadbać o swoje buty. Nie da się w taką pogodę uniknąć pluchy, ale możemy uniknąć kupowania butów co sezon - wystarczy o nie po prostu dbać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz szczęścia? Zjedz omlet albo makaron!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 16:30
Zdaniem naukowców jedzenie żółtych potraw uwalnia hormony szczęścia. - Na przykład makaron zawiera węglowodany i jest źródłem serotoniny, czyli hormonu szczęścia - wyjaśnia Małgorzata Zmaczyńska, autorka bloga kulinarnego "Zmacznego".
rozwiń zwiń