Polskie Radio
Section05
zdrowie i dieta

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ziołami w wirusy!

– Wirusy są podobne do nasion lub zarodków i kiełkują tylko wtedy, gdy znajdą ofiarę, a ofiara to człowiek, który ma słabą odporność. Jak już dostaną się do środka, cwałują po ciele jak jeździec na wierzchowcu – mówi Grażyna Dobroń. Wobec tego, w jakie specyfiki warto się zaopatrzyć, by zabezpieczyć się przed ich sprytnym i niszczycielskim działaniem?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Grażyna Dobroń zdrowie zdrowie i dieta wirusy

Łuszczyca - choroba, której objawy są trudne do ukrycia

Łuszczyca jest niezakaźną, przewlekłą chorobą zapalną o podłożu genetycznym i autoimmunologicznym. Choruje na nią ponad milion 200 tys. Polaków. Stąd pomysł akcji "Dzień bez kamuflażu", który już po raz drugi odbył się w piątek (23.08) w Warszawie, a który ma na celu budowanie świadomości społecznej na temat łuszczycy.
Zobacz więcej na temat:  łuszczyca choroby skóry Artur Wolski STYL ŻYCIA zdrowie zdrowie i dieta

Jak walczyć z otyłością u dzieci? Poprzez ruch na co dzień?

Już w 1974 roku eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zakwalifikowali otyłość do chorób cywilizacyjnych i zasugerowali, że stanie się ona jedną z najważniejszych chorób żywieniowych naszych czasów. Po ponad 40 latach możemy stwierdzić, że niestety nie pomylili się w swoich przewidywaniach. Szczególnie cierpią na tym dzieci.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie zdrowie i dieta STYL ŻYCIA dzieci młodzież jedzenie Artur Wolski