Polskie Radio
Section05
poradnik

PORADNIK Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Wkrótce poznamy kolejne decyzje rządu

Od czwartku 15 października obowiązują w sklepach, aptekach, drogeriach "godziny dla seniorów" między godziną 10.00 a 12.00. Premier zapowiedział, że tego dnia, w czwartek, najpóźniej piątek, rząd poinformuje o kolejnych ewentualnych decyzjach podejmowanych w związku pandemią. Od 17 października wchodzą zaś w życie ograniczenia liczby uczestników imprez okolicznościowych.
Zobacz więcej na temat:  grypa COVID-19 koronawirus POLSKA poradnik wirus Koronawirus w Polsce

TYLKO U NAS Żel antybakteryjny własnej roboty. Jak przygotować i czy jest skuteczny? Pytamy ekspertów

W związku z pandemią koronawirusa w niektórych sklepach brakuje już środków dezynfekujących. Czy w tej sytuacji można przygotować je samodzielnie w domu i czy okażą się skuteczne? A może lepiej poszukać gotowych produktów? Czym alternatywnie oczyścić dłonie, a czym biurko i blaty? O to portal PolskieRadio24.pl zapytał ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie higiena poradnik wirusy

PORADNIK Niebezpieczny koronawirus. Przypominamy, czym jest oraz jak się przed nim bronić

Od wielu tygodni świat mierzy się z nowym zagrożeniem. W Chinach koronawirus zabił już prawie 3 tys. ludzi. Choroba dotarła do Europy, gdzie również zbiera śmiertelne żniwo. Najwięcej zakażonych jest we Włoszech. W Polsce na razie nie ma potwierdzonego przypadku wirusa. Przypominamy najważniejsze informacje o Covid-19 oraz zasady, których stosowanie pozwoli zmniejszyć ryzyko zakażenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia poradnik

BREXIT: PORADNIK Co się zmieni po brexicie? Przewodnik dla podróżników i nie tylko

Brexit staje się faktem. Od soboty Wielka Brytania będzie już poza Unią Europejską. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co to zmieni: czy będą inne zasady przekraczania granic, prawo do pracy i nauki na Wyspach, jakie przepisy będą regulować działalność firm, jaka jest sytuacja Polaków na Wyspach, czym jest okres przejściowy, jak długo on potrwa - i co dalej. 
Zobacz więcej na temat:  poradnik TYLKO U NAS Brexit Wielka Brytania prawo Unia Europejska praca podróże

Michał Rusinek prześwietla współczesne poradniki

– Muszę się pożalić, że niektóre z tych poradników były szalenie kosztowne, zwłaszcza te dotyczące przetrwania, ponieważ były do nich dodawane albo kocyk, albo toporek, albo kompas, albo coś tam. To był tak zwany gratis, ale znacznie podnosił koszt książki – zauważa autor książki "Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki".
Zobacz więcej na temat:  Michał Rusinek poradnik porady Mariusz Cieślik Trójka KULTURA literatura

Marianne Power eksperymentuje z poradnikami

Pisarka Marianne Power pewnego dnia stwierdziła, że nie jest zadowolona ani z siebie, ani ze swojego życia. Zdecydowała się na eksperyment, polegający na tym, że przez dwanaście miesięcy czytała wyłącznie poradniki, które miały podnieść jakość jej życia. Co do życia autorki wniosło to doświadczenie?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha KSIĄŻKA STYL ŻYCIA społeczeństwo poradnik eksperyment zdrowe odżywianie psychologia