Polskie Radio
Section05
poradnik

PORADNIK Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku - to objawy, które powinny skłonić Cię do działania. Najważniejsza jest samoizolacja i telefon do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Od jego decyzji zależy dalsze postępowanie.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus COVID-19 pandemia epidemia Ministerstwo Zdrowia zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo infografika poradnik POLSKA

"Powrót z Bambuko", czyli powrót do normalności

Jest wiele poradników, jak uzyskać najwyższy stopień życiowego wtajemniczenia, czyli wewnętrzny dobrostan. Najczęściej piszą je opływający w dostatki autorzy, którym udało się przezwyciężyć żenująco słaby wstęp, przełamać złą passę i zbudować fortunę na… niczym. Katarzyna Nosowska – piosenkarka, felietonistka i autorka książki "Powrót z Bambuko" nie jest znana z tego, że jest znana.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Nosowska Klub Trójki Monika Małkowska KSIĄŻKA poradnik psychologia psychoterapia STYL ŻYCIA

PORADNIK Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Wkrótce poznamy kolejne decyzje rządu

Od czwartku 15 października obowiązują w sklepach, aptekach, drogeriach "godziny dla seniorów" między godziną 10.00 a 12.00. Premier zapowiedział, że tego dnia, w czwartek, najpóźniej piątek, rząd poinformuje o kolejnych ewentualnych decyzjach podejmowanych w związku pandemią. Od 17 października wchodzą zaś w życie ograniczenia liczby uczestników imprez okolicznościowych.
Zobacz więcej na temat:  grypa COVID-19 koronawirus POLSKA poradnik wirus Koronawirus w Polsce

TYLKO U NAS Żel antybakteryjny własnej roboty. Jak przygotować i czy jest skuteczny? Pytamy ekspertów

W związku z pandemią koronawirusa w niektórych sklepach brakuje już środków dezynfekujących. Czy w tej sytuacji można przygotować je samodzielnie w domu i czy okażą się skuteczne? A może lepiej poszukać gotowych produktów? Czym alternatywnie oczyścić dłonie, a czym biurko i blaty? O to portal PolskieRadio24.pl zapytał ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie higiena poradnik wirusy

PORADNIK Niebezpieczny koronawirus. Przypominamy, czym jest oraz jak się przed nim bronić

Od wielu tygodni świat mierzy się z nowym zagrożeniem. W Chinach koronawirus zabił już prawie 3 tys. ludzi. Choroba dotarła do Europy, gdzie również zbiera śmiertelne żniwo. Najwięcej zakażonych jest we Włoszech. W Polsce na razie nie ma potwierdzonego przypadku wirusa. Przypominamy najważniejsze informacje o Covid-19 oraz zasady, których stosowanie pozwoli zmniejszyć ryzyko zakażenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia poradnik

BREXIT: PORADNIK Co się zmieni po brexicie? Przewodnik dla podróżników i nie tylko

Brexit staje się faktem. Od soboty Wielka Brytania będzie już poza Unią Europejską. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co to zmieni: czy będą inne zasady przekraczania granic, prawo do pracy i nauki na Wyspach, jakie przepisy będą regulować działalność firm, jaka jest sytuacja Polaków na Wyspach, czym jest okres przejściowy, jak długo on potrwa - i co dalej. 
Zobacz więcej na temat:  poradnik TYLKO U NAS Brexit Wielka Brytania prawo Unia Europejska praca podróże