Moda w 3D - rewolucja w haute couture

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 18:00
Druk w trójwymiarze zwiastuje duże zmiany w modzie. Dzięki niemu kreatorzy będą mogą tworzyć formy, które dotąd nie były możliwe do zastosowania.
Audio
  • Ubrania w 3D to będzie modowa rewolucja (Czwórka/Efekt: WOW)
Choć nadal pewne elementy garderoby wykonuje się ręcznie, to styliści nie mają wątpliwości, że przyszłość mody związana jest z technologią 3D
Choć nadal pewne elementy garderoby wykonuje się ręcznie, to styliści nie mają wątpliwości, że przyszłość mody związana jest z technologią 3DFoto: Glow Images/East News

- Ten druk pozwala osiągnąć nowe fasony - tłumaczy Ina Lekiewicz, szefowa działu mody magazynu "Elle". - Mogą to być ubrania bezszwowe, uszyte z niezwykłych materiałów. Na przykład z kauczuku, z gumy albo ze złota.

Na razie projektanci, którzy tworzą za pomocą drukarek 3D, znajdują się w niszy, lecz wszystko zmierza ku ewolucji i zmiany definicji haute couture.

- Pokazy w technologii 3D przyjęły się na uczelniach. Studenci kierunków modowych bardzo zainteresowali się tym tematem - opowiada stylistka. - Największym plusem wydrukowanych strojów jest to, że świetnie przylegają one do sylwetki. A to oznacza koniec z przeróbkami!

***

Przygotował: Michał Piwowarek

Data emisji: 25.11.2014

Godzina emisji: 16.00-18.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Efekt: WOW"

(kul, iwo)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coolhunter - poszukiwacz inspiracji, znawca stylu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 06:00
- Coolhunting nie polega tylko na chodzeniu do klubów - wyjaśnia cool hunterka Agnieszka Świst-Kamińska. - To za mało, jeśli chce się skutecznie prognozować przyszłe trendy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Maga - na drodze do światowej kariery

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:30
W piątkowej audycji "Dzień Kobiet" Mateusz Maga, młody polski model, opowie o niełatwej drodze na światowe wybiegi.
rozwiń zwiń