Kantory online. Bezpieczny sposób na wymianę waluty przed urlopem?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 18:57
W Polsce dynamicznie rozwija się rynek kantorów internetowych. Zamiast nosić przy sobie duże sumy pieniędzy wolimy w bezpiecznym zaciszu domu zrobić przelew.
Audio
  • Jak wymienić pieniądze online i przy tym zaoszczędzić? (Czwórka/Efekt: WOW)
Zanim nabędziemy obcą walutę przez internet warto dokładnie wyliczyć, czy transakcja będzie dla nas opłacalna, a nawet, ile możemy na niej zaoszczędzić
Zanim nabędziemy obcą walutę przez internet warto dokładnie wyliczyć, czy transakcja będzie dla nas opłacalna, a nawet, ile możemy na niej zaoszczędzićFoto: Glowimages/East News

- Co druga rodzina w Polsce wyjeżdża na urlop. Duży procent tych ludzi wybiera wakacje zagraniczne - przekonuje Piotr Kiciński, wiceprezes cinkciarz.pl. Dlatego jego zdaniem rynek kantorów online jest z roku na rok coraz bardziej poważnym elementem gospodarki kraju.

Żeby wymienić walutę online potrzebujemy dwóch kont bankowych: jednego w złotówkach, drugiego w obcej walucie. Dokonując wymiany waluty w ten sposób zaoszczędzimy nawet 8 - 10 proc. wartości transakcji.

Eksperci Czwórki opowiadali w audycji "Efekt: WOW" także o tym, jak zabezpieczane są transakcje wymiany walut online, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na nich najwięcej, a także, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli korzystamy z kantora online po raz pierwszy.

***

Tytuł audycji: "Efekt: WOW"

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 22.06.2015

Godzina emisji: 17.30

kd/ag

Czytaj także

Zostaw portfel w domu i płać smartfonem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 18:00
Polska jest jednym z pierwszych krajów, który wprowadził system płatności smartfonem. Na razie usługę Blik oferuje sześć największych banków.
rozwiń zwiń