Polskie Radio
Section05
bankomaty

Gang bankomatowych włamywaczy rozbity. Zaowocowała współpraca Holandii i Niemiec

Pięciu podejrzanych o okradanie niemieckich bankomatów z użyciem ładunków wybuchowych trafiło z Holandii do Niemiec. To efekt współpracy policji obu krajów. Podejrzani mają od 20 do 30 lat i są częścią gangu odpowiadającego za przynajmniej 23 wybuchy i kradzież ponad pięciu milionów euro. O szczegółach Adam Górczewski, korespondent Polskiego Radia w Belinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Holandia policja bankomaty kradzież

ANALIZA Przymusowa restrukturyzacja Getin Banku. Sprawdź, co to oznacza dla klientów

Getin Noble Bank od 2016 r. notował nieprzerwanie straty roczne, 29 kwietnia br. bank poinformował publicznie o wystąpieniu przesłanki zagrożenia upadłością. Bank miał ujemne kapitały własne na poziomie -3,6 mld zł, co oznacza, że aktywa nie wystarczały na pokrycie zobowiązań. Sprawdź, dlaczego dokonano restrukturyzacji i co to oznacza dla klientów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes handel infografika POLSKA społeczeństwo bankomaty

Darmowe konto bankowe dla uchodźców z Ukrainy. Nowa oferta Banku Pekao

Bank Pekao wprowadził do oferty nowy bezpłatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy - Konto Pomocne, które jest przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy - poinformował bank. Konto będą mogły otworzyć osoby, które nie posiadają paszportu międzynarodowego czy dowodu osobistego ID Cards.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bankomaty konto kredyt konsumencki karta debetowa wojna na Ukrainie Pekao PKO BP bank lokata terminowa

Ułatwienia dla Ukraińców w polskich bankach: mniej formalności przy zakładaniu kont, przy przelewach, zakładaniu rachunków

Polskie banki przygotowały specjalne rozwiązania dla obywateli Ukrainy, mające ułatwić im funkcjonowanie w naszym kraju. Dla uchodźców z Ukrainy polskie banki wprowadzają ułatwienia dotyczące m.in. otwierania rachunków i kont oraz przelewów realizowanych z Polski na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki finanse Pekao PKO BP getin noble bank bankomaty

Gotówka może się przydać, weekendowe utrudnienia w bankach. Sprawdź, w których

W ten weekend kilka banków zapowiedziało przerwy techniczno-serwisowe, co trzeba wziąć pod uwagę, planując np. zakupy albo wykonanie przelewów. Warto też wcześniej zaopatrzyć się w zapas gotówki, choć przedstawiciele banków zapowiadają, że większość prac serwisowych zostanie przeprowadzona w godzinach dogodnych dla klientów.
Zobacz więcej na temat:  bank bankomat bankomaty GOSPODARKA pieniądze Pekao millenium karta kredytowa POLSKA