"Gra o tron" kontra "Detektyw". Jak stworzyć serial idealny?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 19:06
Doskonała intryga, trzymająca w napięciu akcja, bohater, za którym szaleją kobiety - jakie elementy powinien zawierać serial doskonały?
Audio
  • Piszemy scenariusz na serial doskonały (Efekt: WOW/Czwórka)
Gra o Tronzdjęcie ilustracyjne
"Gra o Tron"/zdjęcie ilustracyjneFoto: mat. promocyjne/HBO

Kiedyś seriale oglądały głównie starsze panie lub gospodynie domowe. Dziś w tę rozrywkę dali się wciągnąć młodzi, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych odcinków "Gry o tron", "Detektywa", "House of Cards" czy "Wikingów". Niektórzy jednak, jak słuchacz Czwórki Łukasz przekonywali na naszej antenie, że seriale są przewidywalne, a treść większości z nich dałoby się zamknąć w średniej długości filmie fabularnym.

Zobacz także
żuchowski_Anna_Tomczynska 1200.jpg
Bartosz Żuchowski: aktorstwo to szkoła emocji

Dlatego w audycji "Efekt: WOW" wraz z słuchaczami Czwórki próbowaliśmy sami znaleźć przepis na stworzenie serialu idealnego: czy będzie to film o życiu w akademiku, czy może o moralnych rozterkach żeglarzy na dalekich oceanach? Wśród propozycji słuchaczy padały m.in. propozycje sfilmowania... własnego rozwodu. W programie rozmawialiśmy także o ceremonii rozdania statuetek Emmy, czyli tzw. telewizyjnych Oscarów, która odbyła się 20 września w Los Angeles.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 21.09.2015

Godzina emisji: 16.00

kd/mc

Czytaj także

Pozbywamy się telewizorów. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 08:00
Choć w Polsce ogromny telewizor wciąż stanowi symbol statusu, na Zachodzie trendy są inne. Klasyczną TV pożerają streamingi internetowe i Youtube.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistrzowie humoru i hejtu w polskim internecie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 17:09
- Tworzenie prześmiewczego serwisu, który serwuje lekkie, zabawne informacje to żmudna i ciężka praca - mówią Dawid Tekiela i Marcel "RoundHere" Szuplewski, twórcy portalu Bezuzytecza.pl.
rozwiń zwiń