Gabbertime Live. Mr. Mess i Mełg zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 21:10
Tym razem z deckami Czwórki stanęli członkowie kolektywu Gabbertime. Mr. Mess i Mełg opowiedzieli też, jak wygląda współczesna scena gabberowa w Polsce i zdradzili, czy chodzą na WIXAPOL. 
Gabbertime w Czwórce.
Gabbertime w Czwórce.Foto: Stanisław Leszczyński/PR
  • Mr. Mess, Mełg i Twisted Skull tworzą kolektyw Gabbertime.
  • Grają, produkują muzykę, organizują imprezy i propagują gabber.
  • Gabber, znany też jako hardcore, to gatunek muzyki elektronicznej, za którego pionierów uważani są Belgowie.

Gabbertime - historia kolektywu

Gabbertime to lubelski kolektyw, który tworzą didżeje oraz producenci: Mr. Mess, Mełg i Twisted Skull. Działają od 2017 roku, zapraszają zagraniczne gwiazdy, organizują duże eventy i popularyzują gatunek hardcore w Polsce. 

- Duży wpływ na scenę gabberową w Polsce miał WIXAPOL. dziś niemalże instytucja o światowej renomie. Należy im się szacunek, bo robią dobrą robotę. - przyznają goście Czwórki. - Bywamy na tych imprezach, czasami nawet na nich gramy. Wiemy, że są tacy, którzy twierdzą, że WIXAPOL to nie jest rave, ale my nie rozumiemy tego sporu. Impreza jest po to, żeby się bawić.

"Didżeje grają złote czasy"

Gabbertime organizują też własne imprezy. To w pewnym sensie powrót do przeszłości: didżeje grają "złote czasy" gatunku ale z pazurem, solidną dawką laserów i konceptem, który zmienia się z każdym nowym wydarzeniem.

- Od czasu naszych początków dużo się zmieniło, powstały nowe kolektywy i nowe cykle imprez - opowiadają Mr.Mess i Mełg. - Ale swoje nadal robimy, choć może trochę rzadziej, za to zawsze z przytupem.

Polska scena gabber - jak dziś wygląda?

Gabbertime gościli już w Czwórce - m.in. w 2017 roku wystąpili razem z nieistniejącym już kolektywem Gabba Tallion. - Kiedy pojawiliście się w audycji, dopiero poznawałem scenę gabber - wspomina autor audycji Kamil Jasieński. - Dużo wtedy działo się w tym gatunku, dziś mam wrażenie, że zmieniła się dynamika tych zmian.

Posłuchaj
09:58 CZWÓRKA Hejterska 4 - gabber 12.04.2024.mp3 Mr. Mess i Mełg - rozmowa z członkami kolektywu (Hejterska 4/Czwórka)

Gabbertime Mr.Mess & Mełg djset @ Czwórka

- Przede wszystkim zmienili się ludzie i teraz tylko nieliczni przedstawiciele "starej gwardii" pojawiają się na imprezach - przyznają goście audycji. - Być może część z nich wyrosła z gabberu, bo to muzyka fajna, szybka, i taka, żeby coś porobić. Dla niektórych mogła być to chwilowa moda, ale są też tacy, dla których "gabber for life" - śmieją się. 

***

Tytuł audycji: Hejterska 4

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Mr. Mess i Mełg (kolektyw Gabbertime)

Data emisji: 12.04.2024 

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Wiedza i stalowe nerwy. Jak zostać promotorem imprez klubowych?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 12:20
- Praca promotora imprez klubowych wymaga szerokiej wiedzy i stalowych nerwów. W zakres moich obowiązków wchodzą: produkcja eventu, promocja, komunikacja z agencjami przy bookingu artystów. To dodatkowy etat i to nawet wtedy, gdy robi się to w zespole - przekonuje Piotr Ho, mówi Piotr Ho, didżej, organizator i promotor imprez klubowych.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schissma. Kto i gdzie gra hard techno w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 13:40
Schissma to kolektyw organizujący imprezy z muzyką hard techno. Działa od dwóch lat i jak dotąd zaprosił do Polski takich artystów jak Don Woezik, 7Circle, Tham czy Luciid.
rozwiń zwiń