Polska scena klubowa: DJ Sept i cykl imprez DUEL

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 15:28
- Polska scena klubowa nadal rozwija się, choć ostatnio w cieniu kryzysu ekonomicznego. Piszą o niej zagraniczne media, nasze imprezy polecają sobie goście z zagranicy. Cieszę się, że ludzie się nie poddają - mówi Sept - didżej, producent i współzałożyciel kolektywu DUEL.
DJ Sept w studiu Czwórki.
DJ Sept w studiu Czwórki.Foto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Sept to pseudonim artystyczny Michela Moralesa - didżeja i producenta.
  • Artysta uznawany jest za jedną z najciekawszych postaci polskiej sceny techno.
  • Sept jest współzałożycielem kolektywu DUEL i organizatorem imprez.
  • Główną bohaterką nadchodzącej imprezy będzie ukraińska didżejka z Donbasu - Daria Kolosova.

Jaka będzie przyszłość sceny klubowej?

Sept to jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny techno - ceniony didżej i producent, a także organizator imprez. Artysta obecny jest na polskiej scenie muzyki elektronicznej od ponad dekady i dziś należy do grona najbardziej popularnych reprezentantów brzmienia techno. Sept wydaje nakładem renomowanych wytwórni i gra na całym świecie - zwiedził niemal całą Europę, występował też w Kolumbii i w Chinach. Obecnie mieszka w Berlinie. - Jeśli chodzi o przyszłość muzyki klubowej to duży potencjał widzę w Chinach. Jest tam dużo ludzi i łatwiej znaleźć odbiorcę tego typu muzyki - opowiada. - W Szanghaju, gdzie grałem, było bardzo międzynarodowo. Ludzie potrafią się tam dobrze bawić, są otwarci i świadomi muzycznie.

DUEL - kolektyw z cyklem imprez

Sept jest współzałożycielem kolektywu DUEL i choć mieszka w Niemczech, dzięki internetowi nadal organizuje imprezy w Polsce. - Nasza ostatnia impreza z cyklu DUEL odbyła w czerwcu. Gościnnie zagrał na niej Dax J z wytwórni Monnom Black. I jestem z tego bardzo dumny, bo to booking, który zawsze chciałem zrealizować - przyznaje rozmówca Kamila Jasieńskiego. - W sezonie wakacyjnym zrobiliśmy „taktyczny odwrót” i zwolniliśmy miejsce dla festiwali. Ale teraz znów zabieramy się do pracy.

Posłuchaj
15:21 CZWÓRKA Pierwsze slysze - dj sept 10.10.2023.mp3 DJ Sept o przyszłości sceny klubowej, kolektywie DUEL i imprezie z udziałem Darii Kolosovej (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Jak przyznaje gość Czwórki, kolektywowi udało się stworzyć "DUEL-ową" społeczność, a ich imprezy mają stałych bywalców. - Działamy prawie pięć lat i bardzo cieszymy się, że w tym czasie udało nam się "wypracować" lojalność publiczności. Na naszych imprezach gra zazwyczaj jeden headliner i ludzie z kolektywu. Ostatnio jednak zaczęliśmy zapraszać też artystów spoza DUEL-u, bo chcemy dawać trochę świeżości - opowiada Sept.

Zobacz też:

Kim jest Daria Kolosova?

Najbliższa impreza kolektywu odbędzie się w piątek (13.10) w klubie Oczki w Warszawie, a jej time-table został rozplanowany tak, żeby napięcie rosło - zapowiada gość audycji. - Główną bohaterką będzie Daria Kolosova. 

DARIA KOLOSOVA DJ Set at The Lab Awakenings | Mixmag

Daria Kolosova to pochodząca z regionu Donbasu ukraińska didżejka, która na scenie tworzy od ponad 12 lat. Uznawana jest za czołową artystkę kijowskiej sceny techno, ale swój styl muzyczny opiera nie tylko na tym gatunku - techno miesza w dowolnych proporcjach z muzyką elektroniczną, hardcorem i breakbeatem. - Daria nie produkuje muzyki, tylko jest didżejką, ale jej atutem jest wyszukana selekcja numerów. Świetnie żongluje gatunkami, dobrze miksuje i jest bardzo charyzmatyczna - podkreśla Sept. - W tym roku mieliśmy okazję grać razem na festiwalu Melt w Niemczech, a poznaliśmy się w klubie Berghain w Berlinie.    


DJ Sept i Kamil Jasieński. DJ Sept i Kamil Jasieński.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: DJ Sept (Michel Morales)

Data emisji: 10.10.2023

Godzina emisji: 09.15

kul

Czytaj także

RAT KRU: muzyka, którą tworzymy, to wypadkowa naszych charakterów

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 11:44
RAT KRU to jeden z najciekawszych, najbardziej eklektycznych duetów na polskiej scenie muzycznej. Minął rok od premiery ich drugiego studyjnego albumu. Panowie zapowiadają trzecie, bardzo światowe wydawnictwo, ale będziemy musieli na nie chwilę zaczekać. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moron’s Morons - w oczekiwaniu na premierę singla

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 23:00
Moron’s Morons to warszawski skład inspirujący się garażowym brzmieniem lat 60. i 70. - Jesteśmy punkowym zespołem - podkreślają Filip i Paweł. W Czwórce opowiadają o swoich inspiracjach, twórczości, zagranicznych koncertach i planach. 
rozwiń zwiń