Filmowa magia zadziałała w 2014 roku

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 16:00
Krytycy są zgodni - to był bardzo dobry rok dla kinomanów. Produkcji, o których będziemy jeszcze długo pamiętać, było w ostatnich miesiącach bez liku.
Audio
  • "Nieznajomy nad jeziorem" oraz "Wilk z Wall Street" to dwa najwyżej ocenione obrazy 2014 roku przez krytyka Sebastiana Smolińskiego (Czwórka/Hrapkowidz)
Kadr z filmu Wilk z Wall Street - jednej z najwyżej ocenianych filmowych produkcji 2014 roku, w reżyserii Martina Scorsese
Kadr z filmu "Wilk z Wall Street" - jednej z najwyżej ocenianych filmowych produkcji 2014 roku, w reżyserii Martina ScorseseFoto: Paramount/Mary Cybulski

W pierwszym wydaniu "Hrapkowidza" w 2015 roku Błażej Hrapkowicz oraz krytyk filmowy Sebastian Smoliński skupili się na tym, co najciekawszego spotkało nas w poprzednich dwunastu miesiącach. - Patrząc tylko na repertuar kinowy, było świetnie. Dodając te obrazy, które widziałem na festiwalach, a nie weszły one do ogólnej dystrybucji, pokusiłbym się o stwierdzenie, że był to rok doskonały! - przyznał Smoliński.
Jego faworytami były filmy "Nieznajomy nad jeziorem" oraz "Wilk z Wall Street". - To dwa zupełnie różne obrazy, ale zapadły mi w pamięć. Z perspektywy czasu wciąż oceniam je niezwykle wysoko - przekonywał. Produkcja Martina Scorsese bardzo przypadła też do gustu Hrapkowiczowi, który dodał, że w pełni rozumie niezwykle wysokie lokaty "Wilka z Wall Street" w podsumowaniach 2014 roku.
Jeszcze wyżej Hrapkowicz ocenił obraz "Nieznajomy nad jeziorem", który był jego zdaniem największą niespodzianką ubiegłego roku. W dalszej części audycji krytycy ocenili też głośny "Interstellar" i zdradzili też, z jakimi filmami zapowiadanymi na najbliższy czas wiążą największe nadzieje.
***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadził: Błażej Hrapkowicz

Gość: Sebastian Smoliński, krytyk filmowy
Data emisji: 1.01.2015
Godzina emisji: 19.00
ac, pg

Czytaj także

"Interstellar" wciąga widza

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 19:00
W kinach można już obejrzeć hitową produkcję Christophera Nolana "Interstellar". Część krytyków porównuje ten film do kultowej "Odysei kosmicznej". Czy słusznie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szalona miłość" - podróż do Berlina epoki romantyzmu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 06:00
W kinach można już oglądać przewrotną komedię romantyczną "Szalona miłość". To kolejna udana produkcja Austriaczki Jessiki Hausner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino - miejsce magicznych spotkań

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 11:35
Święta to czas spotkań. Nie tylko przy rodzinnym stole, ale także przed ekranem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo kino pełne jest wspaniałych, magicznych spotkań, które na zawsze zmieniają życie. Bohaterów, widzów, aktorów i reżyserów.
rozwiń zwiń