Nagrody PISF. Błażej Hrapkowicz nominowany!

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:00
Dziennikarz Czwórki, krytyk filmowy i kulturoznawca Błażej Hrapkowicz został nominowany do 8. edycji nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Błażej Hrapkowicz, od lat związany z Czwórką, jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. nagrody im. Krzysztofa Mętraka
Błażej Hrapkowicz, od lat związany z Czwórką, jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. nagrody im. Krzysztofa Mętraka Foto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Autor magazynu filmowego "Hrapkowidz", a także Bloga Filmowego na stronie Radiowej Czwórki został nominowany do nagrody PISF.

Czytaj także
błażej hrapkowicz 663.JPG

Hrapkowicz jest absolwentem Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Publikuje w magazynach "Film", "Kino", "Dwutygodnik.com", "Filmweb", jest także współautorem książek "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej". Należy do Europejskiej Akademii Filmowej, która jest ważnym gremium składającym się z reżyserów i kryrtyków filmowych z całej Europy. Prywatnie to zagorzały fan Manchesteru United.

Statuetki PISF, przyznawane od 2008 roku, są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, nobilitującym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Przyznawane są za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Uroczysta gala wręczenia nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni we wrześniu tego roku.

Zapraszamy do słuchania audycji "Hrapkowidz", którą w każdy czwartek w godz. 19.00 - 20.00 prowadzi Błażej Hrapkowicz.

kd/mm

Czytaj także

"Obce Ciało" Zanussiego jak socjalistyczna propaganda

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 08:45
W kinach można oglądać najnowszy film Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało". Nie jest to, według Błażeja Hrapkowicza, propozycja godna uwagi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: kino polskie i amerykański "THE DUFF"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 14:20
W ten weekend na ekranach kin zagoszczą aż trzy polskie produkcje. Czy i tym razem nasi twórcy pozytywnie zaskoczą widzów?
rozwiń zwiń