"Batman vs Superman" - jak gęsta, mętna zupa

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 14:23
- Wydawnictwo DC wraz z Warner Bros. próbują zbudować swoje własne uniwersum filmowe na wzór Marvela - mówi publicystka Kaja Klimek. Czy "Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości" to dobry początek?
Audio
  • Kaja Klimek i Błażej Hrapkowicz opowiadają o nowościach kinowych, filmach: "Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości" i "Opowieść o miłości i mroku" (Hrapkowidz/Czwórka)
Fragment plakatu promującego film Batman vs Superman. To nie jedyne starcie superbohaterów w roku 2016
Fragment plakatu promującego film "Batman vs Superman". To nie jedyne starcie superbohaterów w roku 2016Foto: materiały promocyjne

- Pomysł spotkania Batmana i Supermana to nie pomysł reżysera czy scenarzysty, do takich spotkań dochodziło już w komiksach - mówi Kaja Klimek, popkulturowa publicystka. - Komiksy nigdy nie stroniły od tzw. crossoverów, czyli przecięcia wątków historii dwóch bohaterów.

Na ekranie zobaczymy wielki pojedynek, wielki konflikt. Ten obraz miał być też wyrazem fanowskiej miłości Snydera do komiksów Franka Millera, niestety na dobrych intencjach się skończyło. Jak podsumowuje Kaja Klimek: wyszła zupa - czy ma ona jakieś smaczne kąski i czy mimo wszystko warto wybrać się do kina?

Jeśli "Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości" nie przypadnie nam do gustu możemy wybrać się na doskonały debiut reżyserski Natalie Portman, która podjęła się ekranizacji bardzo osobistej powieści Amosa Oza "Opowieść o miłości i mroku".

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

Gość: Kaja Klimek (publicystka popkulturowa)

Data emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 19.00

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oscary 2016 i wielcy nieobecni

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 14:00
Przed oscarową galą tyle samo, co o nominowanych, mówi się o pominiętych. - Według mnie w kategorii "Najlepszy film" brakuje obrazu "Creed: Narodziny legendy", który toczy wspaniały dialog z tradycją amerykańskiego kina - uważa krytyk, Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinowy kwartał. Podsumowanie Błażeja Hrapkowicza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 09:29
Święta to dobry czas na nadrobienie filmowych zaległości. Trzy miesiące 2016 już niemal za nami. Błażej Hrapkowicz poleca tytuły, które przykuły jego uwagę w tym czasie.
rozwiń zwiń