Bodo Kox: przez całe życie kręcę jeden film

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 17:50
Olga Bołądź, Piotr Polak, Helena Norowicz zagrają w nowym filmie Bodo Koxa. - To znów opowieść o miłości, o pamięci i podskórnie o strachu przed wojną - mówi reżyser.
Audio
  • Na planie nowego filmu w reż. Bodo Koxa (Hrapkowidz/Czwórka)
Reżyser Bodo Kox odebrał nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego za obraz Dziewczyna z szafy podczas 21. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w 2013 roku w Bydgoszczy
Reżyser Bodo Kox odebrał nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego za obraz "Dziewczyna z szafy" podczas 21. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w 2013 roku w BydgoszczyFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Czytaj także
sophia loren pap 1200.jpg
Sophia Loren - ucieleśnienie włoskiego Kopciuszka

Film "Człowiek z magicznym pudełkiem" na ekrany kin wejdzie już w tym roku, ale reżyser przyznaje, że przed nim jeszcze sporo pracy. - Jestem bardzo ostrożny w ocenianiu stopnia mojego zadowolebia z tego, co zrobiliśmy do tej pory. Tak naprawdę wszystko okaże się na montażu. Na szczęscie cały czas robię kino autorskie, więc mam bardzo duży wpływ na ostateczny kształt filmu - mówi Bodo Kox i zdradza Beacie Kwiatkowskiej co - w pracy na planie - odróżnia go od Stanleya Kubricka, a łączy z Wesem Andersonem i jaką rolę w jego filmie zagra radio.

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 21.01.2017

Godzina emisji: 14.15

kul/jp

Czytaj także

Anna Dereszowska: kobieca solidarność to nie filmowy mit

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 16:00
- Wychowywałam się z samymi chłopakami i wydawało mi się, że lepiej dogaduję się z mężczyznami, ale kiedy urodziłam dziecko poczułam, co to kobieca solidarność - zapewnia popularna aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Niewinne". Kulesza, Buzek i tajemnice habitu

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 13:50
- "Niewinne" mówią o tym, że gwałt jest bronią, po którą w trakcie wojny sięgają mężczyźni - tłumaczy Anne Fontaine, francuska reżyserka, u której zagrały m. in. Agata Kulesza i Agata Buzek.
rozwiń zwiń