X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki na 100-lecie: Kult "Lewy czerwcowy"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 11:30
- To jeden z tych utworów, który wprowadził Kult na listy przebojów. To radosna, imprezowa piosenka, z mocnym politycznym kontekstem - opowiada dziennikarz muzyczny Jacek Nizinkiewicz.
Audio
  • Czego mógł się obawiać pan Waldek z "Lewego czerwcowego" Kultu? (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Kazik Staszewski był jednym z artystów, który wystąpił w studiu koncertowym Czwórki
Kazik Staszewski był jednym z artystów, który wystąpił w studiu koncertowym CzwórkiFoto: Czwórka

Czytaj także
dezerter 1200 pap.jpg
Piosenki na 100-lecie: Dezerter "Spytaj milicjanta"

"Lewy czerwcowy" pochodzi z wydanej w 1998 roku płyty "Ostateczny krach systemu korporacji", a jego nieoficjalny tytuł brzmi "Panie Waldku, pan się nie boi". - Tekst utworu nawiązuje do upadku rządu Jana Olszewskiego i powołania gabinetu Waldemara Pawlaka. Kazik zastosował tu rzadko stosowany w polskiej muzyce zabieg, a mianowicie o poważnych sprawach opowiedział w bardzo lekki sposób - ocenia dziennikarz "Rzeczpospolitej" i "Teraz Rocka" i tłumaczy, co "Lewy czerwcowy" ma wspólnego z dokumentem "Nocna zmiana" oraz dlaczego "Ostateczny krach systemu korporacji" jest - jego zdaniem - "ostatnim wielkim albumem Kultu".

***

"Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" to muzyczny cykl Czwórki. Od stycznia do 11 listopada 2018 r. w każdy czwartek w audycji "Muzyczny Lunch" (godz. 13.05) prezentujemy jedną polską piosenkę od 1918 roku po współczesność. Celem cyklu jest przybliżenie historii Polski przez muzykę i jej twórców. Wybór piosenek nie jest przypadkowy - wybrane utwory ilustrują historię naszego kraju, nawiązują do konkretnych wydarzeń i oddają ducha epoki. "Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" przygotowują Justyna Tylczyńska i Norbert Borzym.

kul/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawdziwa twarz Kazika. Miś czy wojownik?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 17:15
Autobiografia Kazika Staszewskiego pt. "Idę tam gdzie idę" to książka, która mówi o karierze artysty, kulisach powstania i działalności Kultu, ale przede wszystkim - o jego pozazawodowym życiu i podejściu do świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kazik. Biała księga". Czego nie wiedziałeś Kaziku?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 22:00
- Różne barwne historie się Kazikowi przytrafiały - mówił Wiesław Weiss, autor książki "Kazik. Biała księga" o życiu i muzyce Kazika Staszewskiego, w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.
rozwiń zwiń