Czwórka Reggae Contest. Na zgłoszenia czekamy do 12 maja!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 15:10
- Są dwa zespoły, które zaznaczyły swoją obecność w historii polskiego reggae, a pierwsze kroki stawiały w naszym konkursie. To zespół Tabu i Junor Stress - opowiada Maken. - Czekamy na kolejnych. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 12 maja, czyli już w niedzielę - dodaje. 
Audio
  • Maken o konkursie Czwórka Reggae Contest (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Zespół Tabu w koncertowym studiu Czwórki
Zespół Tabu w koncertowym studiu CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

W tym roku zrezygnowaliśmy z ograniczeń związanych z ilością wydawnictw na koncie zgłaszających się artystów. Zdecydowaliśmy się również na koncert finałowy na głównej scenie w późniejszych popołudniowych godzinach Piotr 'Piter' Kolaj

30 kwietnia wystartowały zgłoszenia do Czwórka Reggae Contest. Odbywający się podczas Ostróda Reggae Festival konkurs to najważniejsza krajowa platforma promocyjna dla artystów powiązanych z reggae.  Po raz czwarty odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka, wieloletniego partnera festiwalu. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu. Finał odbędzie się 14 lipca na Red Stage.

Ostróda Reggae Festival od początku swojego istnienia promuje młodych wykonawców. W organizowanym przez nich konkursie przed laty swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani artyści, jak Tabu czy Junior Stress. W wyniku podjęcia współpracy z Radiową Czwórką, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobna nagroda przypadła formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym. Czwórka Reggae Contest powrócił w 2018 roku. Do konkursu zgłosiło się wtedy 25 wykonawców, a jury zdecydowało podzielić nagrody pomiędzy zespoły Johny Rockers i Green Roots.

Bardzo cieszymy się, że Czwórka może stymulować rozwój krajowej sceny reggae. Promocja młodych talentów to jedno z głównych zadań naszej stacji Damian Sikorski

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: w pierwszym fani w głosowaniu na facebookowym profilu Ostróda Reggae Festival wybiorą jednego wykonawcę z "dziką kartą", a następnie jury wybierze cztery kolejne zespoły.

Pięciu finalistów wystąpi podczas festiwalu w konkursie 14 lipca (niedziela) na Red Stage. O tym, kto zostanie zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydują głosy jury, złożonego z przedstawicieli organizatorów festiwalu, Czwórki oraz zaproszonych autorytetów.

Zespoły mogą się zgłaszać do 12.05.2019 poprzez formularz zgłoszeniowy. SZCZEGÓŁY TUTAJ >>>

Zapraszamy do uczestnictwa!

19. Ostróda Reggae Festival odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2019 w Ostródzie.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Gość: Mirosław 'Maken' Dzięciołowski

Data emisji: 10.05.2019

Godzina emisji: 13.05

kul/kd

Czytaj także

Ingazi: afrykańską poezją opowiadamy o naszym świecie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 22:01
Ingazi to muzyka inspirowana duchem poezji czarnej Afryki z lat 40., 50. i 60. XX wieku. Polskie tłumaczenia tekstów z Senegalu, Nigerii i Ghany, wkomponowane w nowoczesne elektroniczne brzmienia, poruszają aktualnością i niosą uniwersalne egzystencjalne przesłanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alborosie. "Twoja muzyka definiuje to, kim jesteś"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 13:00
Mija okrągłe 25 lat, odkąd Alborosie funkcjonuje na światowych scenach. - Można mnie zniszczyć bardzo łatwo, bo jestem wrażliwy. Można mnie zabić, złamać. Ale jest jedna rzecz, której nie jesteś w stanie mi zabrać. To moja miłość do muzyki - mówił w rozmowie z Makenem. 
rozwiń zwiń