Cinemon z Misią Furtak. VHS i gitary w starym stylu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 09:50
Nie chcą odkrywać Ameryki. Grają rocka w starym, dobrym stylu. Do nagrania nowego utwory zaprosili Misię Furtak. - Cieszymy się, że udało nam się ją namówić na chwilowy powrót do rock and rolla - śmieje się Maciej Wójcik, wokalista i gitarzysta zespołu Cinemon.
Maciej Wójcik - wokalista zespołu Cinemon
Maciej Wójcik - wokalista zespołu CinemonFoto: arch. prywatne artysty

Posłuchaj
08:22 [CZWORKA]Muzyczny Lunch 6 październik 2020 cinemon.mp3 Maciej Wójcik - wokalista zespołu Cinemon o planach artystycznych grupy na przyszłość (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Utwór "Joy of the Trial" trafił do sieci 30 września wraz z teledyskiem, który odwołuje się do estetyki nagrań z magnetowidu. - Grzebiemy w starociach, nie tylko jeśli chodzi o muzykę. VHS dobrze oddaje to, co mamy do powiedzenia - opowiada gość Czwórki.

Cinemon - Joy of the Trial feat. Misia Furtak (official video) / cimenonpl

Od początku istnienia krakowskie trio szuka inspiracji w różnych formach "starego rocka" - od Beatlesów, przez norweskie Big Bang, do Jacka White’a. W takiej formule Cinemon nagrał dwa albumy ("Three Days EP" w 2011 oraz "Perfect Ocean" w 2013) i zagrał ponad sto koncertów w kraju i zagranicą. - Wystartowaliśmy z nowym materiałem, ale jeszcze nie wiemy gdzie jest meta - przyznaje rozmówca Damiana Sikorskiego. - Na razie mamy przygotowujemy jeszcze dwa nowe teledyski, które kręcą się równolegle. Przynajmniej jednym z nich podzielimy się ze słuchaczami jeszcze w tym roku - zapowiada członek zespołu Cinemon. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Maciej Wójcik (wokalista i gitarzysta zespołu Cinemon)

Data emisji: 06.10.2020

Godzina emisji: 13.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sedguy ma w kieszeni słońce i królika

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 18:06
Piotr Kazimierczuk na polskim rynku muzycznym obecny jest od lat. Tym razem debiutuje z solowym projektem Sedguy. W rozmowie z Damianem Sikorskim przyznaje: Każdy muzyk pragnie nagrać coś swojego. 
rozwiń zwiń