"Sportowa Warszawa". Baasch łączy siły z Kacperczykami

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 15:40
- Utwór "Sportowa Warszawa" jest efektem współpracy z braćmi Kacperczyk. Łącząc siły z artystami reprezentującymi hip-hop wychodzę ze strefy komfortu. Dzięki temu "wietrzę" głowę i nie nudzę się tym, co robię - opowiada Baasch.
Baasch i bracia Kacperczyk
Baasch i bracia KacperczykFoto: Kacper Dudziak/mat. promocyjne

Każda płyta ugruntowuje mnie jako człowieka. Za każdym razem jest to dla mnie milowy krok Baasch

Jak przyznaje gość Czwórki "Sportowa Warszawa" to kolejna odsłona opowieści o blaskach i cieniach nocy: kultowe place, modne ulice, szybkie jazdy na dopingu, gniew, rozczarowanie, zagubienie. - Ten numer domyka historię albumu "Noc", jest ostatnią opowieścią o nocnym życiu w mieście - mówi Baasch.

Posłuchaj
04:51 CZWORKA Muzyczny Lunch - Baasch 1 21.01.2021.mp3 Baasch o wspópracy z braćmi Kacperczyk (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Zobacz także
Baasch, fot. Yan Wasiuchnik (22) poziom  1200.jpg
Baasch: chłód jest pozorny, w muzyce wybebeszam się

Przez ostatnie lata Baasch chętnie współpracował z najważniejszymi artystami polskiej sceny elektronicznej - m.in. z Rysami, Bokką, Noviką, Zamilską, A_Gimem i Piotrem Behnarem. Tym razem spotkał się z Kacperczykami - młodą gwardią rodzimego hip-hopu. - To są moje pierwsze kroki, które stawiam poza elektronicznym "podwórkiem" - tłumaczy rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Nie mówię, że to moja ostatnia przygoda z hip-hopem, ale nadal najbliższy jest mi electropop - dodaje. 

Utworowi towarzyszy teledysk w reżyserii Tymona Nogalskiego i Dawida Misiornego.

Baasch feat. Kacperczyk - Sportowa Warszawa (Official Music Video) / baaschmusic

Posłuchaj także:

Posłuchaj
03:17 CZWORKA Muzyczny Lunch - Baasch 2 21.01.2021.mp3 Baasch o rezenzjach "Nocy" i winylowym wydaniu albumu (Muzyczny Lunch/Czwórka)

"Sportowa Warszawa" trafi jako bonus track na winylowe wydanie "Nocy". To najnowszy album artysty, który ukazał się w 2020 roku i został uznany za jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich 12 miesięcy. Premiera wersji winylowej albumu zapowiadana jest na wiosnę 2021 roku.

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Baasch

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Better Person: w muzyce dzielę się sobą

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 20:40
- To, że mieszkałem w Sopocie, że miałem dostęp do morza, było kluczowe dla kształtowania się mojej muzycznej wrażliwości - mówi Adam Byczkowski, który jako Better Person wydaje debiutancki krążek. Album "Something to loose" ukaże się w Europie, w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rysy wracają. "Działamy intuicyjne"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 12:00
- Zawiesiliśmy działalność w momencie największej popularności. Wracamy w czasie najgorszym dla muzyki. To chyba najlepszy dowód, że działamy intuicyjnie - śmieją się twórcy Rys - Łukasz Stachurko i Wojtek Urbański. 
rozwiń zwiń