"ARKanoid". Rahim, Abradab i Kleszcz na pograniczu światów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 16:00
- Zazwyczaj pracujemy solo albo w duetach, dlatego mieliśmy dużo frajdy, robiąc numery w składzie Rah, Dab i Kleszcz - opowiadają raperzy. Ich wspólne dzieło, czyli krążek "ARKanoid" jest Płytą Tygodnia w "Muzycznym Lunchu". 
Abradab, Rahim, Kleszcz
Abradab, Rahim, KleszczFoto: Gabriela_Orlowska_NOONE

"ARKanoid" jest jak praca domowa w zdalnym nauczaniu. Spędziliśmy nad nią dużo czasu w sieci Abradab

1 kwietnia 2020 roku artyści umieścili w sieci komunikat: nagraliśmy wspólny album i nie jest to primaaprilisowy żart. Płyta "ARKanoid" ukazała się kilka miesięcy później - 13 listopada. - Dla mnie współpraca z tak cenionymi chłopakami to osobiste trofeum, ale kiedy tworzyliśmy materiał nie było podziałów na "starą" i "nową" szkołę. Była chemia, wspólna zajawka, graliśmy do jednej bramki - opowiada Kleszcz. - Kleszczu zasypał nas tekstami - dodaje Abradab. - Byłem przyzwyczajony, że to ja inicjuję zwrotki, a tutaj tylko raz pierwszy wyszedłem z inicjatywą. A Rah podsumowuje - Dab nie znał twórczości Kleszcza, ale zaufał mi. Szybko okazało się, że rymujemy wspólnym językiem.

Posłuchaj
11:12 CZWORKA Muzyczny Lunch - 03.02.2021.mp3 Abradab, Rahim i Kleszcz o płycie "ARKanoid" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Bity Victora były dla nas wyzwaniem, bo często wychodzą poza klasyczną rytmikę Rahim

Album zawiera 12 premierowych numerów na osobliwych bitach. Wszystkie one wyszły spod palców ViktoraV, z którym wcześniej współpracował Kleszcz przy okazji swojego solowego krążka "Czerń i biel". - Decyzję podjęliśmy wspólnie, bo podkłady Viktora świetnie wkomponowały się w naszą wizję - wspominają goście Czwórki. - Teraz nie możemy się doczekać, aż stestujemy ten materiał na żywo, bo "ARKanoid", według nas, ma olbrzymi potencjał koncertowy. 

Posłuchaj także:


Zobacz
the small town kids - foto  Piotr Kocanowski 1200.jpg
The Small Town Kids. Mały duet o wielkich możliwościach

Rozmówcy Daniela Sikorskiego przyznają, że choć nie mogą się już doczekać spotkania z publicznością, zdają sobie sprawę, że wiele zawdzięczają lockdownowi. - Wolny czas przełożył się na działania twórcze, więc płytę skończyliśmy naprawdę szybko - mówią Dab, Rah i Kleszcz. - Ale to nie było tak, że wisiała nad nami presja czasu. Po prostu tak wyszło, tak nam się urodziło. 

ZOBACZ TAKŻE: Płyta tygodnia "ARKanoid" Abradab, Rahim, Kleszcz >>>

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Abradab, Kleszcz, Rahim

Data emisji: 03.02.2021

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Miuosh: "Tramwaje i gwiazdy" są świadectwem czasu izolacji

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 17:20
70 muzyków, 60 godzin montażu wideo i 12 godzin montażu dźwięku. - Nowa wersja utworu "Tramwaje i gwiazdy" to pamiątka z tych dziwnych czasów. To też okazja, żeby pokazać osoby, które nie zawsze są muzykami, ale bez nich to wszystko nie miałoby racji bytu - mówi Miuosh.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Był sobie numer". GrubSon o "Na szczycie"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 17:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione numery. Zaczynamy od GrubSona i utworu "Na szczycie", który znają chyba wszyscy - w końcu to pierwszy rapowy kawałek, który przekroczył magiczną barierę 100 milionów odsłon na YouTubie.
rozwiń zwiń