Miuosh: "Tramwaje i gwiazdy" są świadectwem czasu izolacji

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 17:20
70 muzyków, 60 godzin montażu wideo i 12 godzin montażu dźwięku. - Nowa wersja utworu "Tramwaje i gwiazdy" to pamiątka z tych dziwnych czasów. To też okazja, żeby pokazać osoby, które nie zawsze są muzykami, ale bez nich to wszystko nie miałoby racji bytu - mówi Miuosh.
Audio
  • Miuosh o nowej wersji utworu "Tramwaje i gwiazdy" (Stacja Kultura/Czwórka)
Miuosh i Damian Sikorski
Miuosh i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Aleksandra Jasińska

Posłuchaj
aleksandra krat 1200.jpg
Aleksandra Krat: najpiękniejsze są smutne piosenki

W nagraniu wzięli udział Miuosh, Nosowska, Smolik oraz muzycy z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a nad całością czuwał Jan Stokłosa. - Były dokładne wytyczne, jak należy nagrać swoje partie - zarówno w formie audio, jak i wideo - opowiada. - Oczywiście zdarzały się pomyłki, i wtedy trzeba było sobie trochę połamać głowę nad tym, jak ułozyć pliki, żeby wszystko zadziałało - wyjaśnia.

Każdy z muzyków i wokalistów zarejestrował swoje partie za pomocą własnego smartfona w domowym zaciszu. W kolejnym etapie wszystkie nagrania trafiły do Miuosha, który zajął się montażem wideo oraz edycją dźwięku. - Przyznaję, że nie zrobiłem tego za jednym podejściem. Zajęło mi to trochę więcej czasu - wspomina Miuosh. - Wrzucenie nagrań w jedną sesję, wyrównianie ich, to było pracochłonne, ale bardzo przyjemne - podsumowuje rozmówca Damiana Sikorskiego. 


Czytaj
joanna longić 1200.jpg
Tęskno. Życie w emocjonalnym negliżu

Efekty pracy artystów to najlepszy dowód na to, że przymusowa izolacja nie musi oznaczać zaprzestania działalności twórczej. - Kiedy wrzuciliśmy to nasze domowe wideo do sieci przez trzy dni go nie oglądałem - śmieje się muzyka. - A potem posypały się komentarze od internautów i zdałem sobie sprawę, że w nowej wersji "Tramwaje i gwiazdy" stały się świadectwem naszych czasów - podsumowuje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 27.04.2020

Godzina emisji: 11.40

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marysia Starosta: "Ślubu nie będzie" to płyta jak pamiętnik

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:55
Po 10 latach Marysia Starosta wydaje drugą solową płytę. - "Ślubu nie będzie" to pierwszy album, który traktuję poważnie i zastanawiam się, jak zostanie przyjęty - mówi artystka.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville - jak zacząć karierę?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 13:56
"Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville" to wyjątkowa inicjatywa wśród projektów odbywających się online w czasie kwarantanny. Cykl spotkań odbędzie się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń