Linia Nocna: "Znikam na chwilę" to piosenka, która została z nami na dłużej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem duet Linia Nocna opowiada o utworze "Znikam na chwilę".
Linia Nocna - Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec
Linia Nocna - Monika 'Mimi" Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec Foto: Dagmara Szewczuk @dagsoon/mat. promocyjne

Posłuchaj
linia nocna1200.jpg
Linia Nocna i hołd dla lat 80.

W 2018 roku Monika "Mimi" Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec zadebiutowali jako Linia Nocna płytą "Znikam na chwilę". - Muzykę tworzyliśmy sami. Wspomagał nas realizator dźwięku, który zmiksował całość. Na płycie jest też kilku gości - wspominali rozmówcy Damiana Sikorskiego w jednym z wywiadów. - Właściwie wszystkie ślady, zarówno te instrumentalne jak i wokalne, nagraliśmy na naszym kabackim poddaszu, w domowym studiu.

Posłuchaj
04:12 MUZYCZNY LUNCH - byl sobie numer 23.09.2021.mp3 Linia Nocna i "Znikam na chwilę". Jaka jest historia tej piosenki? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Sprawdź
mery spolsky.jpg
Mery Spolsky: "Miło było pana poznać" to piosenka terapeutyczna

Tytułowy utwór z albumu był 12 piosenką, jaką muzycy stworzyli razem. - Niektóre nasze piosenki wpadają do szuflady nicości i nie są nigdy publikowane. Inne doczekały się dziesięciu wersji i płytowa jest którąś tam po zmianach - mówi Monika "Mimi" Wydrzyńska. - Pracę nad "zaraz znikam" rozpoczęliśmy od stworzenia harmonii i zarysu produkcji. Miki przysłał mi demówkę, a ja skupiłam się na tym, żeby napisać tekst lekki i z niewielką liczbą słów. Udało mi się to zrobić w trakcie jednego ze studenckich zjazdów w Katowicach. O północy, siedząc pod kołdrą, nagrałam wokal, najciszej jak potrafiłam - dodaje.

Linia Nocna - Znikam na chwilę | Official Music Video / Linia Nocna

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 19.08.2021

Godzina emisji: 13.43

kul

Czytaj także

Baasch: inaczej się śpiewa po polsku, inaczej buduje się frazy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:00
Kilka dni temu ukazał się drugi singiel promujących nadchodzącą płytę Baascha "Noc". "Cienie", tak jak pierwszy opublikowany utwór z tej płyty, też są wyśpiewane po polsku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skalpel o albumie "Transit": to nasza płyta przejścia

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 09:30
Kiedy duet Skalpel z Wrocławia debiutował w legendarnej brytyjskiej wytwórni Ninja Tune, tamtejsi krytycy byli pod wrażeniem, jak wiele świeżości Polacy wnoszą do nieco zastałego języka współczesnej elektroniki. W 2014 roku ukazał się ich trzeci album "Transit", który po 6 latach wraca w nowej, odświeżonej odsłonie. 
rozwiń zwiń