Deemz - producent, któremu nikt nie odmawia

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 16:50
Po długich latach oczekiwania na debiut Deemza, dziś premiera "Sauce". - Wchodzę jak bomba, od razu na dwój krążkach - śmieje się producent. 
Deemz i okładka płyty Sauce
Deemz i okładka płyty "Sauce"Foto: mat. promocyjne/Def Jam

Wychowywałem się zagranicą, a jednym z elementów nauki języka polskiego było słuchanie polskiej muzyki. Mieliśmy w domu pokaźną koleksję kaset i płyt CD, a mama robiła mi składanki Deemz

Na albumie usłyszymy ponad 50 wykonawców, którzy nagrali swoje wokale do beatów Deemza. - Zaprosiłem artystów, którzy reprezentują różne muzyczne światy. Jest środowisko hiphopowe, ale są też gwiazdy popu: Beatę Kozidrak, Michała Wiśniewskiego, Stachursky'ego oraz Piotra Roguckiego i Natalię Szroeder - wymienia gość Czwórki. - O wielu wyborach zadecydowały kwestie sentymentalne, ale też zależało mi na połączeniu starej szkoły z nowymi graczami.

Posłuchaj
09:24 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - deemz 24 09 2021.mp3 Deemz o płycie "Sauce". Rozmawia Numer Raz (Muzyczny Lunch/Czwórka)

"Sauce" to był mój życiowy cel. Po tylu latach w branży, wreszcie doczekałem się wydania debiutanckiej płyty Deemz

Na płytę "Sauce" składa się z 30 numerów. - Zadbałem o to, by nie były one zbyt długie. Śerdnio jeden numer trwa 2,45 sekund i to jest moja złota metoda - tłumaczy rozmówca Numer Raza. - Lubię myśleć, że moja płyta to taka polska "Donda" Westa. Pracowałem nad nią ponad dwa lata i w tym czasie zaliczyłem i wzloty, i upadki. W chwilach zwątpienia motywowali mnie moi znajomi, i to, że ten krążek powstał, to w dużej mierze ich zasługa.  

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Numer Raz (Michał Witak)

Data emisji: 24.09.2021

Godzina emisji: 13.30

kul

Czytaj także

Jetlagz zrobili "Szum". To płyta, która jest przygodą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 12:20
- Tytuł płyty jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich znajdujących się na niej utworów. Określa nie tylko brzmienia, ale też tematykę i klimat - mówią członkowie Jetlagz. "Szum", czyli drugi album duetu, ukazał się w listopadzie 2019 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyspiarski rap z elektronicznym sznytem. Oto Święty Bass

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 15:50
Najpierw był cykl imprez i audycja w radiu, teraz są też autorskie numery. Święty Bass gra tak, jakby młodość spędził w undergroundowych klubach na przedmieściach Londynu.
rozwiń zwiń