Kabe: "Albinos" pochodzi prosto z muzycznego getta

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 12:40
Ma 19 lat, jest obywatelem Europy i właśnie wydaje EP-kę "Albinos". Czy Kabe będzie autorem najważniejszego trapowego debiutu 2020 roku?
Audio
  • Kabe o "Albinosie", dorastaniu we Francji i sławie w Polsce (Numer Raz Na Fali/Czwórka)
Kabe i jego ekipa oraz Numer Raz
Kabe i jego ekipa oraz Numer Raz Foto: Adam Świetlicki/Czwórka

Czytaj także
40latrapu_numer raz 1200.jpg
"40 lat rapu w Czwórce". Co jest najważniejsze w tej muzyce?

- Nigdy nie powiedziałem, że jestem królem trapu, ale jeśli chodzi o polski rynek wiem, że mam coś do powiedzenia - opowiada Kabe. - Jest bardzo mało ludzi, którzy się tym zajmują i nie jestem w stanie wymienić gości, którzy w Polsce robią trap - dodaje.

Nad materiałem Kabe pracował z producentami razem z producentami z ekipy GCBW, Opiatem i Bartzem. Muzycy stworzyli świat mocnego i charakternego rapu, bez kompromisów, bez lukrowania, z dużą ilością cloudowych i syntetycznych brzmień prosto z muzycznego getta. - Gloryfikuję życie, ale nie życie na ulicy - przyznaje raper. - Składam wersy do tego, co widzę za oknem, do tego co czuję, i do tego co mogą czuć inni - mówi.


Czytaj także
BonSoul_fot_Paweł_Zanio 1200.jpg
BonSoul zapowiadają muzyczny "ReStart"

Kabe dorastał w Paryżu, a zebrane tam doświadczenia opisał na "Albinosie". Zwięźle, konkretnie, z błyskotliwymi odniesieniami, wplatając w teksty sporo elementów języka francuskiego i odniesień do popkultury, m.in. do filmu "Nienawiść" w reżyserii Mathieu Kassovitza.

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Goście: Kabe, Opiat, Brodi, Bartz (ekipa Kabe)

Data emisji: 7.01.2020

Godzina emisji: 22.04

kul/pj

Czytaj także

"Combo". Kolejna odsłona raperskiego życia Hadesa

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 22:01
- Singiel "Smog" nie odzwierciedla w ogóle tego albumu, to jeden z numerów, który jest znacząco inny od całej reszty na "Combo" - zdradza Hades. - Stwierdziliśmy jednak, że ten numer najbardziej "łupie" i mimo że jest mroczny, to ma najwięcej energii i najbardziej nadawał się na singla - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"40 lat rapu w Czwórce". Co jest najważniejsze w tej muzyce?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 09:41
Z okazji jubileuszu w naszym studiu u Numera Raza pojawili się raperzy, producenci i promotorzy kultury: Ero, Miły ATZ, Proceente, Marcin Flint, DJ 600V i DJ Eprom. 
rozwiń zwiń