Jetlagz zrobili "Szum". To płyta, która jest przygodą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 12:20
- Tytuł płyty jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich znajdujących się na niej utworów. Określa nie tylko brzmienia, ale też tematykę i klimat - mówią członkowie Jetlagz. "Szum", czyli drugi album duetu, ukazał się w listopadzie 2019 roku.
Audio
Numer Raz i Jetlagz
Numer Raz i JetlagzFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Czytaj także
kabe 1200.jpg
Kabe: "Albinos" pochodzi prosto z muzycznego getta

Muzycy zastosowali różne rodzaje szumu. "Szum brązowy" - silniejszy i głębszy przy niższych częstotliwościach - może pomóc w relaksie, poprawić koncentrację i jakość snu. "Biały szum" ma za zadanie maskować inne, naturalnie występujące w otoczeniu dźwięki i jest podobny do dźwięku wentylatora, klimatyzatora czy radia na niewykorzystywanej częstotliwości. - Odczuwamy różne szumy i dysonanse. Czasami to przeszkadza, czasami inspiruje, a czasami mocno wytrąca z równowagi - mówią goście Czwórki.

Numer Raz na fali - druga godzina audycji >>>


Czytaj także
40latrapu_numer raz 1200.jpg
"40 lat rapu w Czwórce". Co jest najważniejsze w tej muzyce?

Wykonawcy zaprosili na płytę kilku wybranych artystów: Ero, PRO8L3M, Gverilla, Wuzet, a o oprawę muzyczną zadbali wiodący producenci muzyczni, m.in.: Err Bits, The Returners, Richu M czy 1988. - Byliśmy odpowiedzialni za wybór bitów więc naszym zdaniem album brzmi spójnie. Ale też prawdą jest, że wszyscy znamy się od lat i mamy wspólny lot - mówi Jetlagz. - Dodatkowo na koniec dźwiękowo spiął to wszystko Kwazar i zrobił naprawdę dobrą robotę - podsumowują.

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Goście: Kosi, Łajzol (Jetlagz)

Data emisji: 21.01.2020

Godzina emisji: 22.04

kul/kd

Czytaj także

"Serce" Vixena. "To nie jest koncept album. Na tej płycie opowiadamy historie"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 22:01
18 października 2019 roku odbyła się premiera najnowszego wydawnictwa Vixena pt. "Serce". Raper o swojej płycie mówi, że to emocjonalny kalejdoskop.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cukier: celowo przerysowujemy rapgrę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 11:00
Choć Cukier to doświadczeni muzycy, którzy na polskiej scenie - w różnych gatunkach muzycznych - funkcjonują od lat, ich rap jest nowatorski. - Robimy swoje, jeśli ktoś ma z tym problem, to to jest jego problem - mówią Amadeusz Krebs i Bartosz Caboń.
rozwiń zwiń