Spajku i Dziunek promują winyl Czwórki. "Celebrujemy czarne złoto"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 18:20
Z okazji 5-lecia audycji "Będzie głośno!" wydaliśmy dla Was płytę winylową z dobrą, polską muzyką. "The Best of Będzie Głośno!" to zebrane na dwóch krążkach utwory zwycięzców i uczestników konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Wśród nich numer duetu Spajku/Dziunek. 
SpajkuDziunek w Czwórce
Spajku/Dziunek w CzwórceFoto: Zuza Sosnowska

Winyl to najszlachetniejszy nośnik muzyki. Celebrujemy go i cieszymy się, że nasz numer doczekał się takiego wydania Spajku/Dziunek

Duet został wyróżniony w konkursie w 2020 roku i doceniony przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS w kategorii "Najlepsze teksty". Ich utwór "Koniec w line-upie remix" jest singlem promującym pierwszy w historii Czwórki winyl. - To jest dla nas nie tylko radość czy zaszczyt, ale też kwintesencja muzycznych działań - mówią członkowie składu. - Myśleliśmy kiedyś, żeby jedną z naszych płyt wydać na czarnym krążku, ale przyznajemy szczerze, to marzenie było dla nas bardzo odległe. 

Posłuchaj
08:43 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - spajku 11.10.2021.mp3 Spajku/Dziunek - z koncertowego studia Czwórki na winyl "The Best of Będzie Głośno!" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

W tytule nowego singla nawiązujemy do DJ Premiera z grupy Gang Starr. To żywa legenda, jeden z najlepszych producentów w historii światowego hip-hopu Spajku/Dziunek

O "czarnym krążku" artyści nawijają także w najnowszym numerze - "Po pierwsze Preemo". - To hołd dla artystów złotej ery hip-hopu, ukłon w stronę dźwięków, które kształtowały nas jako twórców i przede wszystkim jako ludzi - opowiadają Spajku i Dziunek. - Nie ma rapu bez follow-upu, a naszej dyskografii bez tribute'ów dla starej i nowej szkoły, bo sami chodziliśmy do każdej z nich, zmieniała się tylko perspektywa. 

Spajku/Dziunek - Po Pierwsze Preemo (Official Video) / Spajku Dziunek


Sprawdź także
będzie głośno płyta damian sikorski 1200.JPG
"Będzie głośno!" ma 5 lat. Kto debiutował w Czwórce?

W 2021 roku Spajku i Dziunek wystąpili w studiu koncertowym Czwórki. - Grając na żywo, zawsze robimy to na 100 proc. i często poszerzamy skład koncertowy o instrumentalistów. I w tym kierunku dalej się rozwijamy. Zamierzamy publikować kolejne premierowe piosenki i one będą bardzo organiczne - zdradzają rozmówcy Damiana Sikorskiego.

Spajku/Dziunek - koncert w Czwórce

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Spajku i Dziunek

Data emisji: 11.10.2021

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

The Small Town Kids. Mały duet o wielkich możliwościach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 20:00
- Śpiewamy, gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie chcielibyśmy być. Jesteśmy młodzi, dopiero zaczynamy i nie wstydzimy się tego - mówią członkowie duetu The Small Town Kids o swoim pierwszym krążku "Miasta duże i małe".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"ARKanoid". Rahim, Abradab i Kleszcz na pograniczu światów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 16:00
- Zazwyczaj pracujemy solo albo w duetach, dlatego mieliśmy dużo frajdy, robiąc numery w składzie Rah, Dab i Kleszcz - opowiadają raperzy. Ich wspólne dzieło, czyli krążek "ARKanoid" jest Płytą Tygodnia w "Muzycznym Lunchu". 
rozwiń zwiń