"Będzie głośno!" ma 5 lat. Kto debiutował w Czwórce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 13:00
Marta Zalewska, Mery Spolsky, Bass Astral x Igo, Sonbird, Odet i Arek Kłusowski - wśród muzyków, którzy debiutowali w Czwórce są gwiazdy z pierwszych miejsc list przebojów, zdobywcy złotych płyt i artyści, którzy błyskawicznie wyprzedają bilety na koncerty.
Damian Sikorski
Damian SikorskiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Zobacz
wrona będzie głośno 1200 d jpg.jpg
Weronika "Wrona" Jasiówka laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

W piątą rocznicę istnienia audycji "Będzie głośno!" zaprosiliśmy na wywiady z popularnymi zespołami i wokalistami, którzy zadebiutowali w audycji m.in. Bass Astral x Igo, Odet, Mery Spolsky, Marta Zalewska, Arek Kłusowski, czy Sonbird. Było wspominkowo, ale nie zabrakło też ciekawostek. 

Posłuchaj
23:18 będzie głośno jubileusz 2021_10_08-18-10-05.mp3 Marta Zalewska, Mery Spolsky i Patryk Glinka, czyli menager Bass Astrala x Igo – opowiadają o swojej przygodzie w "Będzie głośno!" (Czwórka)

- Gdy myślę o debiucie w "Będzie głośno!" przypomina mi się piękny słoneczny, lipcowy dzień. Po wysłaniu piosenki "Gronostaje", bez większych nadziei otrzymałam od Kariny Terzoni informację, że "bardzo zapraszamy" i "fajnie, byście zagrali na żywo". Wówczas zaczęły się gorączkowe przygotowania, a ostatecznie zagraliśmy to na wokal i dwie gitary - wspominała wokalistka. - Wówczas poczułam, że zaczyna się dla mnie nowy etap i zgłosiłam się do konkursu. A reszta jest historią - powiedziała Marta Zalewska. A jak opowiadała Mery Spolsky pięć lat przyjaźni z Czwórką to powód do wielkiego sentymentu. - To był pierwszy koncert z tym materiałem. Już zawsze będę pamiętać ten moment, gdy weszłam do Was do studia, a tu publiczność w strojach w paski. Nie spodziewałam się tego, bo to był mój start - mówiła wokalistka. O swojej współpracy z Czwórką opowiadał też Patryk Klinka, związany z grupą Bass Astral x Igo. - Pamiętam, gdy zadzwoniłem do Was, bo to był początek przygody tych muzyków z radiem. Wówczas jeszcze inne stacje nie puszczały ich utworów. Czwórka była uniwersalna, mogła i chciała sobie na to pozwolić - wspominał gość Damiana Sikorskiego. 

Zobacz:

W "Będzie głośno!" w 2017 roku debiutowali muzycy z Sonbird. - Nasz koncert na żywo był kameralny, ale przeżycie było niezapomniane. Wspominamy go bardzo dobrze, bo to był prawdopodobnie nasz pierwszy koncert w radiu - opowiadał Dawid Mędrzak. A jak opowiadała Aleksandra "Odet" Dąbrowska, która zgłosiła się do pierwszej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", współpraca z Czwórką to dla niej wciąż duży powód do radości. - Czuję od Was wciąż mocne wsparcie i bardzo się z tego powodu cieszę i jestem dumna, że mogę się dzięki Wam wciąż muzycznie rozwijać - tłumaczyła wokalistka. Ze swojej obecności na antenie Czwórki cieszy się także Arek Kłusowski. - Dziękuję, bo Wasze wsparcie to niesamowity support. Gdy jesteś debiutantem musisz przekonać do siebie media, a wiemy, że to niełatwe, dlatego cieszę się, że nasze drogi się zeszły - opowiadał muzyk. - Czwórka od zawsze grała fajną, ciekawą i niemainstreamową muzykę, ma dobrą energię, power. Życzę więc, by te pozytywne emocje pozostały, i by kolejne debiutanci mogli się tu pojawiać - mówił Arek Kłusowski. 

Posłuchaj
20:06 będzie głośno jubileusz 22021_10_08-19-14-59.mp3 Sonbird - Dawid Mędrzak i Tomek Kurowski, Aleksandra "Odet" Dąbrowska i Arek Kłusowski - o swoich doświadczeniach muzycznych i planach (Będzie głośno!/Czwórka)

 

Źr. Sonbird - Ląd

W audycji odbyła się także premiera urodzinowej płyty "The Best of Będzie Głośno!". Damian Sikorski podjął się trudnego zadania i wybrał po jednym utworze każdego z czterech zwycięzców i dodatkowo siedem innych nagrań ze wszystkich lat - SPRAWDŻ SZCZEGÓŁY >>>

The Best Of Będzie Głośno! The Best Of Będzie Głośno!

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 08.10.2021

Godzina emisji: 18.15

kd

Czytaj także

Robert Cichy w remiksach, czyli jak udziwnić brzmienie gitar

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 13:30
Jest zdobywcą dwóch Fryderyków w kategorii "Album roku: blues", jako gitarzysta współpracuje z czołowymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Nową płytą Robert Cichy na pewno zaskoczy jednak swoich fanów.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Linia Nocna: "Znikam na chwilę" to piosenka, która została z nami na dłużej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem duet Linia Nocna opowiada o utworze "Znikam na chwilę".
rozwiń zwiń