Szefner: musiałem dojrzeć, żeby dopuścić się do głosu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 16:20
- Nigdy nie stałem na froncie, zazwyczaj grałem na gitarze w różnych zespołach. Nie za bardzo wiedziałem, co chciałbym powiedzieć ani jak to przelać na papier - wspomina Miłosz Szefner. - Musiałem dojrzeć do tego, żeby dzielić się osobistymi historiami. A takie właśnie znajdą się na mojej debiutanckiej płycie.
Szefner i Wojciech Doleżyczek.
Szefner i Wojciech Doleżyczek. Foto: mat. prasowe/Natalia Pawłucka

Pierwsze autorskie teksty gość Czwórki zaczął pisać w wieku 24 lat, a pomagał mu w tym, i robi to do dziś,  jego przyjaciel Waldemar Walczak. - Teraz mam lat 28 i jestem gotowy - przyznaje artysta. Pierwszy album Szefnera ukaże się jesienią tego roku. Nad krążkiem pracuje razem z producentem Wojtkiem Doleżyczkiem. - To Miłosz mnie znalazł na Instagramie. Ponieważ też jestem gitarzystą, zaczęło się od lekcji on-line w pandemii. Od słowa do słowa przeszliśmy do tego, że trzeba zrobić coś razem. Najpierw spotykaliśmy się, żeby pograć piosenki, które Miłosz miał już zrobione wcześniej, potem zasugerowałem mu, żeby znalazł sobie producenta i okazało się, że nie musiał daleko szukać - śmieje się Doleżyczek. - Każdy z nas ma korzyści z tej współpracy. Ja wskoczyłem na profesjonalny poziom, bo Wojtek jest świetnym gitarzystą, a Wojtek ma szansę rozwijać się jako producent - dodaje Szefner.   

Debiutanckim singlem był utwór "Ale mi się nie chce", który szybko podbił serca słuchaczy. Na początku roku ukazała się kolejna piosenka, "Znój Horror Pańszczyzna". - To następny element skomplikowanej układanki, który obrazuje drogę, którą musiałem przejść, aby znaleźć się tu, gdzie jestem - opowiada artysta. - Mam ich jeszcze sporo i liczę, że uda mi się jeszcze zaskoczyć i moich odbiorców, ale też przyjaciół, którzy takiej muzyki po mnie na pewno się nie spodziewają.

Szefner - Znój Horror Pańszczyzna (Official Video) | Szefner


Zobacz też:


Szefner i Wojciech Doleżyczek w Czwórce. Szefner i Wojciech Doleżyczek w Czwórce.

Miłosz Szefner pochodzi z Kępna i jest technikiem elektroradiologiem. Od 15 lat zajmuje się muzyką - gra na gitarze i komponuje. - Przechodząc przez wszystkie gatunki muzyczne, w których maczałem palce, wyciągnąłem sobie najbardziej odpowiednie dla mnie rzeczy. Teraz przełożyliśmy to na autorskie kompozycje i czekamy, żeby podzielić się nimi ze słuchaczami. Trzeci singiel jest już w drodze - zapowiada gość Czwórki.

Szefner - Ale mi się nie chce (Official Video) | Szefner

Posłuchaj
11:20 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - szefner 01.02.2023.mp3 Szefner i Wojciech Doleżyczek o pracy nad debiutancką płytą (Muzyczny Luncj/Czwórka)

 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Szefner i Wojciech Doleżyczek 

Data emisji: 01.02.2023

Godzina emisji: 13.19

kul

Czytaj także

"To spektrum emocji". Paula Roma o debiutanckiej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 08:20
"Cholerne pragnienie" to pierwszy długogrający album artystki i muzyczne przedłużenie świetnie przyjętej EP-ki "Cześć, tu Paula Roma". - To jest płyta, o której marzyłam - przyznaje Paula Roma.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tynsky. Debiutant z Polski na Time Square i w "Rolling Stone"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 10:40
Alternatywna, ale każdy może się nią utożsamić - tak o swojej muzyce mówi Tynsky. Na koniec roku artysta wydał na winylu album "See what’s on my mind - the EP". - Jest to ważna płyta, która przedstawia różne etapy mojego życia - opowiada muzyk.
rozwiń zwiń