Paula Roma: "Lubię poruszać trudne tematy"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 16:00
Paula Roma, jedna z najciekawszych postaci młodej polskiej sceny muzycznej. Ma na koncie współpracę z Rosalie., wystąpiła na swoim pierwszym dużym festiwalu, a w wolnej chwili uwielbia krzątać się po kuchni. - Kocham gotować, bo dla mnie łączenie składników jest jak komponowanie - mówi artystka w Czwórce.
Paula Roma w Czwórce
Paula Roma w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

W biegu i na walizkach

Paula Roma wpadła do studia Czwórki pomiędzy festiwalem a sesją zdjęciową. - Życie na walizkach ciągnęło mnie. Chciałam tego doświadczyć, cała moja droga prowadziła mnie do tego, żeby występować - opowiada. - Mam za sobą pierwszy festiwal i to do tego duży, bo FEST Festiwal na Śląsku. Po zmierzchu wystąpiłam na Magic Forest - scena w środku lasu, lampiony i czerwone dekoracje. Ta mała kameralna scena na uboczu była uszyta pode mnie. To był mój klimat.

Jak przyznaje artystka, obawiała się tego występu. - Byłam przekonana, że nikt mnie nie będzie mnie znał. Dotychczas grałam premierowo wśród publiczności sprzyjającej mi i moim piosenkom, więc miałam obawy - opowiada gość audycji. - Jednak gdy wyszłam na scenę, usłyszałam, że ktoś woła moje imię i pomyślałam, że tutaj też mnie znają. To dodało mi otuchy.

Paula Roma przyznaje, że największe wrażenie zrobiło na niej to, że publiczność znała niektóre jej kawałki i śpiewała razem z nią. - To było niesamowite przeżycie. Mam nagrania jak tłum śpiewa moje utwory - zdradza rozmówczyni Kasi Dydo. - Ten pierwszy raz jest zawsze mocnym i magicznym strzałem.  To było piękne, że wśród publiczności byli i odkrywcy, czyli tacy, którzy mnie nie znali, a także ci, którzy przyszli specjalnie dla mnie.


Paryż i trudne tematy

Paula Roma, w swojej twórczości nawiązuje do Paryża, gdzie miała okazję mieszkać przez jakiś czas, a także do emocji. - Lubię podejmować tematy, które są ciężkie, mówić o sprawach trudnych, takich jak depresja czy emocja złości - tłumaczy. - Myślę, że po to są artyści, żeby poruszać tematy, które na co dzień pomijamy. Napisałam utwór "Cześć tu złość", żeby pokazać złość w różnym świetle, nie tylko negatywnym. Pokazać także, że może być ona uwalniająca.

Źr. Youtube/Paula Roma, Rosalie. - Przez przypadki


Duet z Rosalie. 

Artystka ma na swoim koncie współpracę z Rosalie., z którą nagrała utwór "Przez przypadki". - Wymyśliłam ten utwór jakiś czas temu. Kończyłam płytę i doszłam do wniosku, że brakuje mi na krążku do tego mojego ciemnego i smutnego w przekazie głosu, jasnego wokalu i kobiety - wspomina gość Czwórki. - Gdy nagrałam zwrotkę i refren poczułam, że to musi być duet. Głos Rosalie. jest srebrzysty i ma świetlistość. Cieszę się, że się utwór jej się podobał i zgodziła się na współpracę. Te dwie energie ta jasna i ciemna nie przez przypadek się złączyły.

Płyta Pauli Romy swoją premierę będzie miała w październiku.


Posłuchaj
22:32 Czwórka/Stacja kultura - Paula Roma 15.08.2022.mp3 Gościem audycji jest Paula Roma (Stacja kultura/Czwórka)

  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paula Roma

Data emisji: 15.08.2022

Godzina emisji: 11.09

aw

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sokół w świecie sztuki. Czy brzydkie może być piękne?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 14:00
- Są wybitne numery, które są strasznie brzydkie, i jest ogromna część bardzo ładnych utworów, które są straszne. Ta sama zależność występuje w sztuce. A przynajmniej w tym, jak ja ją odbieram - mówi Wojtek Sokół, raper, "zbieracz" sztuki i kurator. 
rozwiń zwiń