Miętha z nowymi singlami. "Wypuszczamy numery, kiedy jeszcze się palą" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2024 15:50
- Potrafimy szybko tworzyć i dobrze nam się razem pracuje. To nasza supermoc - mówią członkowie duetu Miętha. Skip i AWGS wypuścili ostatnio dwa nowe single: "Flip Szminero" i "Styl", i zapowiadają kolejne premiery.
Mięta w składzie AWGS i Skip oraz Ula Kaczyńska.
Mięta w składzie AWGS i Skip oraz Ula Kaczyńska.Foto: Piotr Podlewski/Polskie Radio
  • Duet Miętha tworzą wokalista, raper i autor tekstów Skip oraz producent AWGS.
  • Jak dotąd artyści wydali trzy płyty i jedną EP-kę, która ukazała się na początku tego roku.
  • To nie jedyna nowość od Mięthy – ostatnio ukazały się dwa nowe single duetu, a będzie ich więcej – zapowiadają goście Czwórki.   

Single, które "jeszcze się palą"

Mięthę tworzą wokalista i autor tekstów Skip oraz producent muzyczny AWGS. Kreowane przez nich brzmienie balansuje na styku różnych gatunków, co słychać na trzech wydanych jak dotąd płytach duetu. Ostatni krążek - "Mięthlik" ukazał się pod koniec 2023 roku. Obecnie muzycy pracują nad nowymi numerami.

- Do niedawna pracowaliśmy w trybie "nagrywamy album", a teraz wchodzimy do studia, robimy numer, ja go puszczam na livie i mówię "hej, za trzy tygodnie ten kawałek będzie na streamingu" - opowiada Skip. - To jest ten moment: masz numer, kochasz go i puszczasz go dalej, w momencie kiedy jeszcze się pali, a ty jeszcze się nim jarasz.

"Styl" z Moo Latte

"Flip Szminero" i "Styl" to najnowsze single Mięthy. Ten ostatni wyprodukował Moo Latte - artysta, z którym duet pracował przy debiutanckiej płycie. - Wkręciłem się w robienie live’ów na Instagramie, przy czym wypuszczam je o "chorych" porach, na przykład o 3 nad ranem - opowiada Skip. - W trakcie jednego z nich opowiadałem o "Stylu" i wtedy odezwał się do mnie Moo Latte (Brian Massaka Victorsson). Napisał, że świetny kawałek i żebym mu go podesłał. Godzinę później dostaliśmy wszystko: smyki, nowy bas, gitary. Brian wypełnił wszystkie luki. Uszlachetnił go.

Miętha - Styl | Mięthaverse

EP-ka "Szum 2" - ciąg dalszy nastąpił  

W styczniu tego roku duet wypuścił EP-kę "Szum 2". Trafiły na nią łącznie cztery premierowe utwory: "Sicario", "Diamenty", "Czempioni" oraz "Tyrael". Wszystkie z nich połączone są bardzo spójnymi, nieco "ciemniejszymi" niż na "Mięthliku" produkcjami spod ręki AWGS-a oraz celną, przemyślaną, często braggową warstwą tekstową autorstwa Skipa. – To epilog do albumu „Szum”, który wydaliśmy w 2020 roku – tłumaczą rozmówcy Uli Kaczyńskiej. – Mieliśmy kilka utworów, które pasowały klimatem do „Szumu”. Były mroczne, a jednocześnie nostalgiczne. Ponieważ ta płyta bardzo nam się podobała i została dobrze odebrana przez słuchaczy, postanowiliśmy zrobić z tego EP-kę.    

Dlaczego warto słuchać radia?

- Dziś wydaje się mnóstwo muzyki, więc diggowanie nowych numerów i artystów to praca na cały etat. Ludzie, którzy nie są w to wkręceni, nie docierają do większości z nich. Dlatego radio jest potrzebne, bo jest w stanie coś podpowiedzieć - mówi Skip. - W radiu zawsze jest jakaś preselekcja. To pozwala nie utonąć w oceanie nieodkrytej jeszcze muzy  dodaje AWGS.  

Posłuchaj
20:19 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - miętha 09.10.2024.mp3 Miętha o nowych singlach i planach koncertowych na lato (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Sprawdź też:

Miętha: kolejny album będzie indie rockowy/Czwórka

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Skip i AWGS (Miętha)

Data emisji: 09.05.2024

Godzina emisji: 13.10

kul

Czytaj także

Paktofonika na Torwarze. Kapsuła czasu zamiast koncertu z laserami

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2024 21:00
Są na scenie od ponad 20 lat i właśnie szykują się do pierwszego występu na warszawskim Torwarze. - Przygotowaliśmy kapsułę czasu, która przeniesie nas do czasów, kiedy byliśmy nastolatkami. Wydaje nam się, że nasi fani tego oczekują od Paktofoniki. A nie koncertu z fajerwerkami i laserami - mówi Fokus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lumbago, Flying Lotus i J Dilla. Del-M i Wuja HZG o alt rapie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2024 11:50
- Byłem już w wielu miejscach, ale jeszcze nie na scenie didżejskiej. Wkrótce się to zmieni, bo mój nowy album producencki będzie inspirowany muzyką klubową z Londynu - mówi Wuja HZG. Producent był gościem autorskiej audycji rapera Del-Ma. 
rozwiń zwiń