Brodka, Margaret i Rosalie. w Babim Lecie. "Błyszczę" jest o uwodzeniu i sile kobiet

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 16:19
"Błyszczę" to wspólny utwór Brodki, Margaret i Rosalie. Dziewczyny nagrały go na "koloniach", a formuła open mike sprawiła, że powstał utwór o kuszeniu, uwodzeniu i sile kobiecej energii. Słuchać można go już dziś, a na żywo będzie można go usłyszeć podczas trasy Babie Lato. 
Rosalie., Brodka i Margaret wspólnie nagrały utwór Błyszczę
Rosalie., Brodka i Margaret wspólnie nagrały utwór "Błyszczę"Foto: Piotr Podlewski/Polskie Radio
  • Babie Lato to muzyczny projekt specjalny trasy festiwalowej Santander Letnie Brzmienia, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety.
  • Tegoroczna odsłona projektu należy do Moniki Brodki, która zaprosiła do współpracy Rosalie. i Margaret.
  • Dziewczyny razem nagrały piosenkę "Błyszczę". 
  • Dziś wspólnie pracują nad coverowym repertuarem Babiego Lata. Na tej trasie wystąpią też ze swoimi solowymi projektami. 


Babie Lato to muzyczny projekt specjalny trasy festiwalowej Santander Letnie Brzmienia, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety. Tegoroczna edycja przenosi nas w świat młodości, łobuzerstwa i odważnych brzmień. Ta odsłona projektu należy do jego liderki Brodki oraz zaproszonych przez nią Margaret i Rosalie. Dziewczyny wspólnie nagrały utwór "Błyszczę". W tej piosence spotkały się ich charaktery, temperamenty i inspiracje. 

Brodka, Margaret i Rosalie. - "Błyszczę"

Ruszyłyśmy na wspólny wyjazd, nazywałyśmy go koloniami albo zieloną szkołą - zdradzają artystki. - Dźwiękowo inicjatorem wszystkiego był Przemysław Jankowiak, to on jest odpowiedzialny za muzykę. Tekstowo wszystko zaczęła Monia, bo to ona jest naszą liderką. Od niej wszystko się zaczęło, a potem mike poszedł w ruch - dodają. 

Brodka przyznaje, że na "kolonie" przyjechała z Przemkiem i przywieźli szkic utworu, nad którym pracowali. - Ten numer nas wyeksploatował, potem był open mike, dla funu stwierdziliśmy, że zrobimy coś nowego. Tamtej nocy powstały dwie demówki - opowiada. - Następnego dnia zadałam wszystkim pytanie, z jakim numerem obudzili się na ustach, w głowie. Zostało przegłosowane, że było to "Błyszczę". 

Szkielet utworu powstał w jedną noc, później doszła praca nad tą piosenką - powstawały nowe części, dopracowywany był aranż. 


Posłuchaj
53:41 2024_05_27 12_01_49_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Brodka, Margaret i Rosalie. opowiadają o piosence "Błyszczę" i Babim Lecie (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Margaret, Rosalie. i Brodka same piszą swoje teksty. W "Błyszcze" spotkały się razem. - Było w tym coś niewypowiedzianego, intuicyjnego. Tworzyłyśmy piosenkę o kobiecej sile. Próbowałyśmy znaleźć jakiś motyw, który da nam tę możliwość, by błyszczeć - mówią. 


"Błyszczę" niesie power

Brodka przyznaje, że słowo "błyszczeć" niesie ze sobą jakiś power, który może być metaforycznym błyskiem, ale chodzi też o pewność siebie. - Chodzi o bycie, trwanie przy swoim, o siłę - wymienia. - To też metafora czegoś, co jest glam, co jest symbolem girlsbandów i muzyki pop. Było też inspiracją do wymyślania klipu. Chyba chodziło o taki hymn, który będzie przekazem: "do przodu", "niczego się nie bój", "trwaj przy swoim", "w jedności jest siła". 


Brodka, Margaret, Rosalie. feat. 2K88 - Błyszczę (BABIE LATO, Santander Letnie Brzmienia 2024)/ Santander Letnie Brzmienia

Rosalie. zdradza też, że patrzy na starsze artystycznie koleżanki. Dobrze jej się obserwuje ich pewność siebie, umiejętność wyrażania tego, co jest dla nich OK, a co nie. 

Dziewczyńskie Babie Lato - moc coverów

Babie Lato jest projektem muzycznym, który cały czas się tworzy. Brodka, MargaretRosalie. wciąż wymieniają się repertuarem, który zaprezentują, a planują przedstawić szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap, aż po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000. Razem udało im się stworzyć girls band, inspirowany takimi grupami, jak Destiny’s Child, Spice Girls czy TLC. Ma być babsko, dziewczyńsko, łobuzersko, wesoło i all together. Na scenie nie zabraknie też gości. - Wychodzi nam z tej playlisty, że będziemy uprawiać guilty pleasure - chcemy dobrze się bawić. Będą nasze młodzieńcze zajawki i inspiracje. 

Trasa koncertowa startuje 6 lipca. Czwórkowe gościnie zaprezentują się wspólnie w godzinnym występie, ale nie zabraknie też ich koncertów indywidualnych, w których każda zagra ze swoim zespołem. Trasa Babie Lato zaplanowana jest na kilka miast: Kraków, Wrocław, Katowice, Warszawa, Łódź, Poznań. 


Rosalie., Brodka i Margaret w studiu Czwórki. fot. Piotr Podlewski/Polskie Radio Rosalie., Brodka i Margaret w studiu Czwórki. fot. Piotr Podlewski/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gościnie: Brodka, Margaret, Rosalie. 

Data emisji: 27.05.2024

Godzina emisji: 12.15

pj/wmkor

Czytaj także

Del-M o płycie "Dzieci we mgle": wszystko wyszło z serca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 21:30
- Mój debiutancki album to opowieść o zderzeniu z dorosłością i szukaniu siebie we współczesnym świecie. Teksty na tej płycie są nieraz gorzkie, nieraz z przymrużeniem oka, ale zawsze od serca - mówi Del-M. Zwycięzca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zadebiutował krążkiem "Dzieci we mgle".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brodka, Margaret i Rosalie. we wspólnym singlu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 10:52
"Błyszczę" zapowiada serię letnich wydarzeń muzycznych.
rozwiń zwiń