Chair o "GENTLE MEN" EP: nie chcemy udawać twardzieli [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024 18:00
- We współczesnym świecie bycie twardym jest bardziej szanowane niż bycie delikatnym i wrażliwym, i "miękkim". My patrzymy na to inaczej, dla nas bycie miękkim to nowy punk - mówią członkowie duetu Chair. Artyści wydali właśnie EP-kę "GENTLE MEN". 
Chair w Czwórce
Chair w CzwórceFoto: Stanisław Leszczyński/Polskie Radio
  • Chair tworzą Cura i Hubert Kurkiewicz.
  • Poznali się na Instagramie, zaczęli grać, by "czuć się docenionymi".
  • "GENTLE MEN" to najnowsza EP-ka Chair.
  • Mini album ukazał się w cyfrze i na kasecie magnetofonowej.  

"Nie chcemy udawać twardzieli"

- "GENTLE MEN" to zbiór pragnień i potrzeb dwóch mężczyzn, którzy nie chcą udawać twardych - opowiadają o EP-ce Cura i Hubert Kurkiewicz. - Kiedyś usłyszeliśmy, że punki to dobrzy ludzie, którzy udają złych. Inspirujemy się tą sceną brzmieniowo, ale także od strony wizualnej.

"GENTLE MEN" w piosenkach

Na mini albumie znalazło się siedem utworów - w tym slay punkowy numer "Gol" oraz opowiadająca o platonicznej miłości ballada "Love Ad2".

Czasem gramy mocniej, czasem słabiej, czasem bardziej syntezatorowo, czasem mniej - mówi Hubert Kurkiewicz. - Do tej pory nie mieliśmy tak akustycznego utworu jak "Love Ad 2". Chcieliśmy się sprawdzić w tej formule. To był odpowiedni czas, by to zrobić. Ten singiel wchodzi też w ciekawy dialog z "Love Ad". W dwójce gitara akustyczna jest z przodu, na drugi plan schodzi elektryczna.

Chair - love ad 2 (live acoustic)/Czwórka

- Kiedy pracowaliśmy nad pierwszym wydawnictwem, dopiero poznawaliśmy się. Na dodatek tworzyliśmy ją w dwóch różnych miejscach: w Kopenhadze i w Warszawie - wspomina Cura. - Przy drugiej EP-ce mieliśmy ogromną chęć, żeby spędzić więcej czasu razem i żeby te rzeczy powstawały wspólnie. Być może dlatego nowe piosenki są bardziej rozbudowane i odważne.

Posłuchaj
12:32 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - chair 19.06.2024.mp3 Chair o nowej EP-ce, koncertach i planach na przyszłość (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

- Każdy utwór, który znalazł się na albumie, najpierw graliśmy na żywo - dla kilku publiczności, w różnych miastach. Obserwowaliśmy reakcje ludzi, ale też to, jak my się przy tym zachowujemy. Finalna wersja była wypadkową demówki i zebranych później doświadczeń. Tego zabrakło nam przy debiucie - dodaje Kurkiewicz. Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez I❤️CHAIR (@kocham.chair)EP-ka "GENTLE MEN" ukazała się w wersji cyfrowej i na kasecie magnetofonowej. - Jesteśmy dżentelmenami na miarę naszych możliwości. Mamy garnitury z lumpeksu i własną linię skarpet. To nasz sztandarowy merch, bo zdecydowana większość naszych słuchaczy posiada dwie stopy - śmieją się rozmówcy Bartka Koziczyńskiego.

Chair - love ad | Tygrysy Records

Chair - historia duetu

Chair to międzynarodowy zespół multimedialnych artystów - Cury i Huberta Kurkiewicza. W swoich utworach potrafią zawrzeć ciekawe obserwacje codzienności podszyte nietuzinkowym humorem. Sami mówią, że robią muzykę, by zwrócić na siebie uwagę i czuć się docenionym. Tę szczerość wydaje się zauważać ich stale poszerzająca się publika. W połowie 2021 poznali się przez Instagrama, gdzie godzinami dyskutowali o… krzesłach. W tym samym czasie ich drogę przeciął Błażej Król, który zaprosił ich jako pierwszych artystów jego nowego wydawnictwa Tygrysy Records.

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Cura, Hubert Kurkiewicz (duet Chair)

Data emisji: 19.06.2024

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor

Czytaj także

Soundtrack do przyszłości. Mariusz Szypura o nowym albumie Silver Rocket

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2024 10:50
Kraftwerk to był pierwszy zespół, który nagrałem na kasetę, kiedy dostałem magnetofon. Okazuje się, że towarzyszy mi do dziś - śmieje się Mariusz Szypura, twórca projektu Silver Rocket. Cover utworu "The Robots" znalazł się "Infinity Fidelity" - nowym, dwupłytowym albumie artysty. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

20 lat po premierze. Radek Łukasiewicz o płycie "8 Ohm" zespołu Pustki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 17:00
Płyta "8 Ohm" była drugim albumem zespołu Pustki. Ukazała się w 2004 roku, zaskoczyła odbiorców, ale stała się też spełnieniem nadziei pokładanych w młodym polskim zespole. Po 20 latach od premiery piosenki z tego krążka trafiły do serwisów streamingowych w zremasterowanej wersji.
rozwiń zwiń