Jak Marcelina zaprosiła fanów na parkiet. Historia numeru "Tańcz"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 15:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Marcelina opowiada o utworze "Tańcz".
Marcelina z zespołem w studiu koncertowym Czwórki
Marcelina z zespołem w studiu koncertowym CzwórkiFoto: Adrian Zając

Sprawdź także
Marcelina_14.04-46.jpg
Marcelina na scenie Czwórki - ZOBACZ WIDEO

Utwór "Tańcz" powstał w 2018 roku i znalazł się na czwartej studyjnej płycie Marceliny - "Koniec wakacji". Numer, podobnie jak i cały album powstał u znajomych artystki. - Udostępnili nam dom, który stał pusty i ma basen bez wody. Spełniło się moje marzenie z teledysku Mikhaela Paskaleva. Po nagrywkach siedzieliśmy sobie w tym basenie, grillowaliśmy i tańczyliśmy - wspomina Marcelina. - Zdecydowałam, że na nowy krążku muszę mieć jakąć piosenkę o tańcu w tym basenie. Stworzyliśmy bit, do którego zaczęłam nucić "I just wanna dance" i tak zaczęła się ta cała przygoda.

Posłuchaj
05:03 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - marcelina 22.07.2021.mp3 Był sobie numer. Marcelina o piosence "Tańcz" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Utwór doczekał się na płycie czteru różnych wersji. Poza "Wanna dance" pojawiają się kontrastujące "Wanna die" oraz polski odpowiednik "Nie rycz". - Te piosenki to "kac" po przetańczonej nocy - śmieje się rozmówczyni Marty Goluch. - Mówiąc jednak zupełnie poważnie, i ten numer, i cały krążek otworzyły mnie na eksperymenty. To był przełom jeśli chodzi o moje podejście do muzyki. Na pamiątkę zrobiłam sobie nawet tatuaż z cytatem z Davida Bowiego "Let's dance".

Nad albumem "Koniec wakacji" artystka pracowała z Kubą Karasiem i Kamilem Holdenem Kryszakiem.

Marcelina - Tańcz (Official video) / MarcelinaTV

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotowała: Marta Goluch 

Data emisji: 22.07.2021

Godzina emisji: 13.43

kul

Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń