Kasia Lins i wybuchowa zapowiedź nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 12:00
29 maja minęły trzy lata od wydania płyty "Moja wina" Kasi Lins. W tym roku artystka zapowiada nowy album i promuje go utworem "Po trupach do Ciebie". 
Kasia Lins
Kasia LinsFoto: Wiktor Malinowski/Universal Music Polska/mat. prasowe

"Po trupach do Ciebie" jest pierwszym singlem zwiastującym nowe wydawnictwo. Przy pracy nad przepełnionym shoegaze'owym nastrojem utworem Kasię wsparli Karol Łakomiec i Arek Kopera, a partie perkusyjne i saksofonowe dostarczyli odpowiednio Wiktoria Jakubowska i Piotr Chęcki. - Wracam do was z transmisją emocji, które rosły we mnie jeszcze do niedawna. Okazuje się, że ten czas był niezbędny, żeby obudzić w sobie determinację i być zdolną te przeżycia wspomnieć i przecedzić. Dziś dostajecie pierwszą część tej morderczej historii, która wydarzyła się naprawdę. Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń nie jest więc przypadkowe - mówi o najnowszym singlu Kasia Lins. "Po trupach do Ciebie" ukazał się wraz z teledyskiem, którego reżyserią zajęli się gospodyni utworu, Maciej Aleksander Bierut i - ponownie - Karol Łakomiec. Wybuchowy i pełen akcji klip dopełnia obecność Szczyla. Jeśli chcecie dowiedzieć się, skąd u niego tatuaż na szyi, to koniecznie poczekajcie do napisów końcowych.

Kasia Lins - Po trupach do Ciebie | Kasia Lins

Kasia Lins zadebiutowała w Polsce w 2018 roku płytą "Wiersz ostatni". - Sensacyjny, kobiecy album z charakterem - pisali wówczas dziennikarze muzyczni. - David Lynch i jego "Twin Peaks" mocno oddziaływały na mnie, kiedy pracowałam nad płytą. Dziś pewnie jest jeszcze we mnie coś z tego klimatu, bo to nie była kreacja artystyczna, tylko coś, w czym się dobrze odnajduję - opowiadała w Czwórce artystka.

Pomimo że Kasia pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani, jak i środowisko muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że nowa płyta to nowy etap na jej muzycznej drodze. W jakim kierunku podąża Kasia Lins?

***

Na "Muzyczny Lunch" - w poniedziałek (05.06) o godz. 13.00 - zaprasza Damian Sikorski.

kul

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Melancholy Hill: gramy to, co chcemy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023 16:40
Zespół Melancholy Hill powstał osiem lat temu: "na zajawce, po godzinach i totalnie na luzie". W tym roku muzycy powrócili z nowym materiałem i z nowym producentem, który przyczynił się do ponownego zdefiniowania brzmienia grupy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Bigaj: wierzę w siłę melodii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 12:30
Na scenie towarzyszyła m.in. Dawidowi Podsiadle i Kasi Lins. Występowała także z Ralphem Kaminskim. Supportowała Morcheebę, Petite Noir i Elliphant, a teraz debiutuje jako solistka. - Wierzę w siłę melodii -  mówi Aga Bigaj.
rozwiń zwiń