"Fifi Hollywood" - jaka będzie nowa płyta Darii Zawiałow?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 22:10
Ona ma status jednej z największych gwiazd polskiej sceny. On - znajduje się w gronie najlepszych polskich producentów. Daria Zawiałow i Bartosz Dziedzic nagrywają razem płytę.  - Oboje zyskaliśmy i oboje nauczyliśmy się siebie bardzo dobrze - mówi artystka w Czwórce. - Wyszło z tego coś, z czego jesteśmy masakrycznie zadowoleni.
Daria Zawiałow i  Damian Sikorski
Daria Zawiałow i Damian SikorskiFoto: czwórka/Martyna Ogonek

Wzmianki o nowym utworze Darii zaczęły pojawiać się jeszcze w 2022 roku. Przez te kilka miesięcy Daria pieczołowicie pracowała nad nowym materiałem oraz ładowała baterie przed kolejnymi trasami koncertowymi i promocyjnymi. Bądź co bądź, krótka przerwa artystyczna wokalistki zaowocowała zupełnie nową energią i jakością w jej dorobku.


Fenomenalna kooperatywa

Duża w tym zasługa nowego producenta, bo to pierwszy raz kiedy Daria do pracy nad swoim solowym materiałem zaprosiła kogoś innego niż Michał Kush. Tym razem artystka połączyła siły z Bartoszem Dziedzicem odpowiedzialnym za legendarne już płyty - "Grandę" Brodki czy "Małomiasteczkowego" Dawida Podsiadło.

- Bałam się, czy nam się to uda, bo to jednak dotarcie się z nowym producentem, zderzenie dwóch energii. Wiedziałam, że na pewno muszę zrobić płytę z kimś innym. Tym razem musiałam wyjść ze swojej strefy komfortu, spod cieplutkiej skrzydełek mojego mentora Michała i zadać sobie pytanie czy ja potrafię sama? Czy ja potrafię z kimś innym? Tworzenie od podstaw swojego albumu z nową osobą to zupełnie inny level - tłumaczy Daria Zawiałow. - Praca przy utworze "I Ciebie też, bardzo" absolutnie mnie uświadomiła, że to musi być Bartek. Udało się i fenomenalnie nam się razem pracuje. Bartek mi dużo pokazuje i bardzo się rozwijam w tym procesie. Ja też go otwieram na nowe rzeczy. Oboje zyskaliśmy i oboje nauczyliśmy się siebie bardzo dobrze. Wyszło z tego coś, z czego jesteśmy masakrycznie zadowoleni.


Dojrzałam do...

Jak zapowiada Daria - teksty na nowym albumie będą bardziej wprost i z przymrużeniem oka. Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach.

- Chyba dojrzałam do tego, żeby pozwolić sobie na bycie odrobinę bezczelną. Dojrzałam do tego, żeby w końcu pisać mniej poetycko, bardziej wprost, bez owijania w bawełnę - mówi artystka. - Dojrzałam też do tego, żeby pisać w końcu świadomie o sobie, bo wcześniej, jak pisałam o sobie, to nawet o tym nie wiedziałam. Teraz dotarłam do tego miejsca, gdzie piszę o sobie.


Daria Zawiałow - FIFI HOLLYWOOD (Official Video) | Daria Zawiałow

Od premiery ostatniego albumu Darii Zawiałow - "Wojny i Noce" minęły blisko dwa lata, a w międzyczasie Artystka zdążyła odebrać trzy Fryderyki, nagrodę MTV Europe Music Awards, zagrać kilkadziesiąt koncertów na największych scenach w Polsce oraz współtworzyć jeden z największych hitów ostatnich lat - "I Ciebie też, bardzo", który zdążył wygenerować ponad 150 milionów odsłuchań we wszystkich serwisach streamingowych! 

Męskie Granie Orkiestra 2021 (Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) - I Ciebie też, bardzo


Konceptualne albumy

Stany Zjednoczone to kolejny przystanek na muzycznej mapie artystki. Koncepty poprzednich dwóch projektów Darii były inspirowane Helsinkami oraz kulturą japońską. - Lubię albumy z konceptem. Ten też taki jest. Stany Zjednoczone pojawiły się przy tym projekcie dlatego, że numery, które zrobiłam na nową płytę, kojarzą mi się z artystami, którzy ukształtowali mnie muzyczne - zdradza gość Czwórki. - Trochę więc zataczam koło, ale jest to jednak mimo wszystko nowa Darka i też uważam, że bardzo nowy Bartek Dziedzic.


Posłuchaj
18:41 Czwórka/Będzie głośno! Daria Zawiałow - 19.05.2023.mp3 Daria Zawiałow o pracy nad nową płytą (Będzie głośno!/Czwórka)

Singiel "Fifi Hollywood" jest pierwszą zapowiedzią czwartego albumu studyjnego wokalistki. To nowy rozdział w jej karierze artystycznej. Jego premierę zaplanowano na jesień tego roku, a artystka zdradza plany koncertowe.

- Przede mną kilka koncertów letnich. Trasa koncertowa Rozdział 9.2 rozpocznie się w grudniu. Pierwszy, premierowy koncert zagramy 2 grudnia na Torwarze  mówi Daria Zawiałow. - Później, na wiosnę mamy zaplanowanych kilka koncertów w największych halach w Polsce. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Daria Zawiałow

Data emisji: 19.05.2023

Godzina emisji: 19.15

aw/kul


Czytaj także

Marika powraca z płytą "Cykl". Co usłyszymy na krążku?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 16:41
Właśnie ukazała się nowa płyta artystki zatytułowana "Cykl". To pierwsze wydawnictwo artystki po kilkuletniej przerwie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartek Królik: jestem dumnym "boomerem"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 17:40
- Zamieniłem basówkę na sytnezator Mooga, ale nadal kultywuję umiejętność grania na żywych instrumentach, bo wiem, że w tym jest moc - mówi Bartek Królik, muzyk, piosenkarz, kompozytor, producent muzyczny i aranżer. 
rozwiń zwiń