Melancholy Hill: gramy to, co chcemy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023 16:40
Zespół Melancholy Hill powstał osiem lat temu: "na zajawce, po godzinach i totalnie na luzie". W tym roku muzycy powrócili z nowym materiałem i z nowym producentem, który przyczynił się do ponownego zdefiniowania brzmienia grupy.
Jakub Podsiadły i Michał Oleszczyk z Melancholy Hill.
Jakub Podsiadły i Michał Oleszczyk z Melancholy Hill. Foto: Czwórka/Adam Świetlicki

Grupa powstała w 2016 roku i zaledwie po sześciu miesiącach wydała pierwszą EP-kę. Z debiutanckim materiałem muzycy pojawili się w audycji "Będzie głośno". - Nagraliśmy piosenki na fali fascynacji, że gramy wszyscy naraz i jakoś to brzmi - śmieją się goście Czwórki. Po siedmiu latach i dwóch wydawnictwach "Hello Heaven" oraz "Stały niedosyt" zespół rozpoczął pracę nad nowymi utworami i z nowym producentem - Jurkiem Zagórskim, znanym ze współpracy m.in. z Natalią Przybysz, Krzysztofem Zalewskim i Muńkiem Staszczykiem. - Na razie wydaliśmy dwa single i powoli klarują się nam dalsze kompozycje. Chcielibyśmy, żeby zwieńczeniem tych prac była płyta, którą planujemy wydać jesienią - opowiada Michał Oleszczuk. - Jurek ma wolną głowę i jest otwarty na nasze pomysły. Doradza, ale nie odradza - dodaje Jakub Podsiadły. 

Melancholy Hill to zespół, który potrafi połączyć gitarowe granie z elektronicznymi opowieściami z przestrzeni tych bardzo melancholijnych. - To przychodzi nam samo. Po prostu słuchamy muzyki i to, czym się zachwycamy, "kradniemy" do swojej twórczości i lepimy z tego to, co gra nam w duszy, żeby móc przekazywać to dalej słuchaczom - deklarują muzycy.

Najnowszym singlem zespołu jest cover utworu "Tak długo czekam" z repertuaru Obywatela G.C. - Lubimy romansować z twórczością innych autorów i lubimy sięgać po polskie legendy. Trzy lata temu nagraliśmy własną wersję piosenki "Życie jest nowelą" z serialu "Klan", na koncertach "coverujemy" Bajm, teraz postanowiliśmy zmierzyć się z twórczością Grzegorza Ciechowskiego - tłumaczą rozmówcy Damiana Sikorskiego. - Wcale się tego nie wstydzimy i nie zastanawiamy, czy to wypada, czy nie. Po prostu gramy, to co chcemy. 

Melancholy Hill - Tak Długo Czekam | Melancholy Hill

- Dostajemy dużo wiadomości od fanów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Piosenka spodobała się i mamy od nich wsparcie. Co więcej, słuchacze dziękują nam, że zachowaliśmy szacunek dla twórczości ich idola. Że zrobiliśmy to z klasą - dodaje Michał Oleszczuk. 

Posłuchaj
11:20 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - melancholy hill 03.04.2023.mp3 Na zajawce, po godzinach i totalnie na luzie - Melancholy Hill o swoim miejscu na polskiej scenie (Muzyczny Lunch/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Michał Oleszczyk i Jakub Podsiadły (Melancholy Hill)

Data emisji: 03.04.2023

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Sarsa: lubię być na off-roadzie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 19:00
W ubiegłym roku Sarsa wydała album "Runostany". Teraz zaprasza na "Balet" ze Zdechłym Osą - jednym z najbardziej wyrazistych polskich raperów. I nie mówi ostatniego słowa, bo to dopiero początek jej przemiany. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świadectwo dojrzałości. Koko die o płycie "Some of Your Pain"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 10:40
- Wydaje mi się, że w życiu każdego twórcy następuje moment, w którym czuję, że poziom zaufania do samego siebie i poziom umiejętności pozwalają mu robić rzeczy, z których będzie dumny nawet kilka lat po ich wydaniu. I tak jest w przypadku płyty "Some of Your Pain" - opowiada koko die. 
rozwiń zwiń