Sarsa: urodziłam się z odwagą, ale bez pewności siebie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 17:50
Po wydaniu płyty "*jestem marta" Sarsa nie zwalnia tempa. Najnowszą piosenkę - "Po kościach" - nagrała z gościnnym udziałem Dawida Tyszkowskiego.  - Cieszę się, że nowa odsłona mojej twórczości też okazuje się być interesująca dla słuchaczy - mówi artystka. 
Do nagrania najnowszego singla Po Kościach Sarsa zaprosiła Dawida Tyszkowskiego
Do nagrania najnowszego singla "Po Kościach” Sarsa zaprosiła Dawida TyszkowskiegoFoto: Krzysztof Świeżak/Czwórka
  • Sarsa zakończyła trasę promującą jej najnowszą płytę "*jestem marta".
  • Ostatni koncert odbył się w Warszawie. 
  • Wśród zaproszonych gości był Dawid Tyszkowski, z którym Sarsa wykonała nową piosenkę "Po kościach". 
  • Czuję, że ten utwór przeprowadzi mnie od ostatniego albumu do czegoś nowego, co dopiero we mnie kiełkuje - mówi artystka. 

"Urodziłam się z odwagą, ale bez pewności siebie"

Sarsa zdążyła zaskoczyć słuchaczy wieloma wersjami samej siebie, które stopniowo odsłaniały ideę artystycznej wolty - o napisaniu siebie na nowo i dojrzewaniu jako świadoma artystka. Wraz z płytą "*jestem marta", artystka chciała przede wszystkim zrzucić noszone przez lata maski czy stereotypy i pokazać naturalność. Ta autentyczność pozwoliła Sarsie otworzyć zupełnie nowy rozdział w karierze. 

- Z odwagą się urodziłam, żałuję tylko, że nie urodziłam się z pewnością siebie - przyznaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Podejmuję odważne decyzje, ale cały czas mam w głowie mnóstwo znaków zapytania. I potrzebuję docenienia, że zrobiłam dobrą robotę. Wychodzę z założenia, że sens mojej twórczości nadaje też to, jak ona jest odbierana. Cieszę się, że moja nowa odsłona też okazała się być interesująca dla słuchaczy.  

"*jestem marta" - nowy rozdział twórczości Sarsy

Chęć odkrywania i eksplorowania nowej, alternatywnej części swojej duszy sprawiła, że artystka stworzyła płytę autentyczną, pełną wdzięku i przebojowych melodii. Jak sama mówi: Ten album to dla mnie jakby nowy start… przez ostatnie lata od dawnej mnie odpadło trochę warstw. I chociaż Sarsa i Marta są jak yin i yang, to jednak wyraźniej do głosu dochodzi Marta. Po latach czuję się jak debiutantka, a przed koncertami czuję ekscytację, za którą tęskniłam od dawna. 

Posłuchaj
15:22 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - sarsa 08.04.2024.mp3 Sarsa o współpracy z Dawidem Tyszkowskim i najbliższych planach artystycznych (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Finał trasy - koncert w klubie Niebo w Warszawie

Ostatnio Sarsa wystąpiła w warszawskim klubie Niebo. Zaprezentowała materiał z najnowszej płyty i wystąpiła w towarzystwie zaproszonych gościń i gości. Z artystką zaśpiewali m.in. Daria ze Śląska, Rosalie. i duet Kępiński >I< Kowalonek.

- Bałam się tego koncertu, bo Warszawa zawsze budzi we mnie myśl, że biorę udział w konkursie na to, jak mi pójdzie i co powie branża - opowiada artystka. - Ale kiedy weszłam na scenę, a publiczność powtarzała słowa mojego intro, to nabrałam odwagi. Cały stres zniknął i została czysta frajda.


Duet z Dawidem Tyszkowskim

Na koncercie nie zabrakło też Dawida Tyszkowskiego, z którym Sarsa wykonała najnowszy numer - piosenkę "Po kościach". W poruszającej warstwie tekstowej duet opowiada, że prędzej czy później nawet największe cierpienie potrafi minąć i z biegiem czasu „rozejdzie się po kościach”. - Warszawski koncert był finałową częścią trasy promującej album „*jestem marta”, a piosenka z Dawidem otwarciem kolejnego rozdziału - mówi gościni Czwórki. - Poczułam, że jestem na mostku, który przeprowadzi mnie od ostatniego albumu do czegoś nowego, co dopiero we mnie kiełkuje.

Sarsa feat. Dawid Tyszkowski - Po kościach (Official Video) | KayaxTV

Zobacz też:

Sarsa: odhaczyłam swoją definicję sukcesu/Czwórka

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Sarsa (Marta Markiewicz)

Data emisji: 08.04.2024

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor


Czytaj także

Jakub Skorupa: jestem z Polski i piszę o tym, co widzę i czuję

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 18:30
- Dzień dobry, jestem z Polski - śpiewa Jakub Skorupa w piosence, która zapowiada jego drugi album. - Nowe piosenki miałem gotowe już w dniu premiery "Zeszytu pierwszego". Stworzyłem je, kiedy zdałem sobie sprawę, że nie jestem artystą, który pisze tylko do szuflady - mówi gość Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Rozen: "Róża" to niezliczona ilość spełnionych marzeń

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2024 13:31
"Róża" to drugi studyjny album zespołu Rozen, to muzyczna podróż przez świat skomplikowanych relacji i nostalgicznych wspomnień. Jest płytą-górą, koncept albumem, fabułą, przez którą prowadzi nas Andrzej Rozen. 
rozwiń zwiń